Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri Tarih ve Detaylar

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri: Tarih ve Detaylar Belli Oldu

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri tarihleri ve statüsü belli oldu. Voleybol Dünya ve FIVB, bu yıl sonunda gerçekleştirilecek olan FIVB Road to Paris Voleybol Elemeleri etkinliklerinin kalan ev sahiplerini, Japonya’ya katılan Brezilya, Çin ve Polonya olarak doğruladı. Bu ülkeler, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için yarışacak olan dünyanın en iyi takımlarını ağırlayacaklar.

Kadınlar için Çin, Japonya ve Polonya 16 Eylül – 24 Eylül 2023 tarihleri arasında Olimpiyat Elemeleri turnuvalarına ev sahipliği yapacaklar.

Kura çekimi, 17 Mart’ta İsviçre’nin Lozan şehrinde yapılacak ve tüm dünyada canlı yayınlanacak. Yayın, Voleybol Dünya’nın Youtube kanalında canlı olarak izlenebilecek.

FIVB Başkanı Dr. Ary S. Graça F°, şunları söyledi:

“Bu yılki Olimpiyat Elemeleri için bu kadar yüksek profilli ev sahiplerinin doğrulanmasından dolayı memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Tüm ev sahiplerinin etkileyici referansları var ve atletleri bu heyecanla beklenen elemelere sıcak bir şekilde karşılayacaklar. Eminim ki tüm altı etkinlik, 24 üst düzey takımın altı Olimpiyat bileti için yarıştığı harika bir kutlama olarak hizmet edecektir.”

Volleyball World CEO’su Finn Taylor ise şunları söyledi:

“Brezilya, Çin, Japonya ve Polonya, voleybol için büyük pazarlar. Voleybol severlerin ne kadar tutkulu olduklarını çok iyi biliyoruz ve bu ülkelerde daha da heyecan verici voleybol eylemi sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Takımlar, Paris 2024’teki yerlerini ayırtmak için sahaya tüm güçleriyle çıkarken, bu etkinlikler büyük bir çekişmeyle geçecek. Sporcuların inanılmaz yeteneklerine tanık olmayı ve bu eylemi hayranlara getirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Paris 2024 Olimpiyat Eleme Süreci

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda her cinsiyetten on iki takım yer alacak. Ev sahibi ülke olarak, Fransa, mevcut erkekler Olimpiyat voleybol şampiyonları olarak hem erkekler hem de kadınlar için yerini garanti etmiştir. Diğer 11 kotayı her cinsiyette, evrensellik ilkesine uyulurken en iyi voleybol ülkelerinin etkinliğe katılmasını sağlayan iki aşamalı bir eleme süreci belirleyecek. Böylece Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nin detayları netleşmiş oldu.

Paris 2024 Olimpiyatları ElemelerParis 2024 Olimpiyat Elemeleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir