Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
featured

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri Sırbistan Kadrosu Açıklandı

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri Sırbistan Kadın Voleybol Takımı kadrosunu açıkladı. İsviçre’nin Lozan şehrinde gerçekleşen kura çekiminde; Sırbistan Milli Kadın Voleybol Takımı, A Grubu’nda yer aldı. Filenin Sultanları ise B Grubu’nda yer alıyor. A Milli Kadın Voleybol Takımımızın ‘Grup Maçları’ndaki rakipleri; grup aşaması ev sahibi olan Japonya’nın yanı sıra, Brezilya, Belçika, Bulgaristan, Porto Riko, Arjantin ve Peru. Grup Etabı karşılaşmaları 16-24 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Olimpiyat Elemeleri’ne kadınlarda Çin, Japonya ve Polonya; erkeklerde ise Çin, Japonya ve Brezilya ev sahipliği yapacak. Olimpiyat Elemeleri’nde gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ülkeler, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde edecek.

Olimpiyat yolu detayları için tıklayınız.

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde gruplar şu şekilde:

KADINLAR
A GRUBU B GRUBU C GRUBU
Çin Japonya Polonya
Sırbistan Brezilya İtalya
Dominik Cumhuriyeti Türkiye ABD
Hollanda Belçika Almanya
Kanada Bulgaristan Tayland
Çekya Porto Riko Kolombiya
Meksika Arjantin Güney Kore
Ukrayna Peru Slovenya

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası Sırbistan Kadrosu:

Sırbistan Kadın Voleybol Takımı oyuncuları Olimpiyat Elemeleri için hazır. Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda deneyimli pasör Bojana Drca yer almamakla beraber, dünyanın en iyi pasörlerinin başında gelen Maja Ognjenovic için, Sırbistan baş antrenörü Giovanni Guidetti:Maja Ognjenović bizimle gelmeyecek. Onun biraz daha geç geleceğini umuyoruz çünkü rahatsızlığıyla ilgili sorunlar hâlâ devam ediyor. Umarım Maja oynayabilir, çünkü o bizimle olmazsa oyunumuz çok değişecek.” açıklamasında bulundu.

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası Sırbistan Kadrosu Açıklandı Serbia

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir