Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Polonya ve Hollanda Hazırlık Maçlarını Tamamladı24

Polonya ve Hollanda Hazırlık Maçlarını Tamamladı

Polonya ve Hollanda kadın milli takımları VNL 2024 öncesi hazırlık maçlarını tamamladı. Polonya, Bielsko-Biała’da Hollanda’ya karşı oynadığı ilk hazırlık maçını 25-21, 25-19, 25-21, 25-22, 15-13’lük setlerle 5-0 kazandı.

Antrenörler Stefano Lavarini ve Felix Koslowski beş set oynamayı kabul etti. Polonya maça pasörde Katarzyna Wenerska, pasör çaprazında Magdalena Stysiak, smaçörlerde Olivia Różański ve Martyna Łukasik, orta oyuncularda Kamila Witkowska ve Agnieszka Korneluk, liberoda Aleksandra Szczygłowska ile başladı.

Dördüncü sette başantrenör Stefano Lavarini neredeyse sahadaki tüm oyuncuları değiştirdi ve pasörde Marlena Kowalewska, pasör çaprazında Monika Gałkowska, smaçörlerde Julita Piasecka ve Natalia Mędrzyk, orta oyuncularda Joanna Pacak ve Klaudia Alagierska ile sahaya çıktı. Aleksandra Szczygłowska libero olarak sahada kalmaya devam etti.

10 Mayıs Cuma akşamı Stefano Lavarini liderliğindeki Polonyalı voleybolcular Bielsko-Biała’da Hollanda Milli Takımı’na karşı ikinci hazırlık maçına çıktı. Polonyalılar oynadığı beş seti de kazandığı dünkü karşılaşmanın ardından bugün rakipleri daha güçlüydü ve Hollanda 18-25, 18-25, 26-24, 25-19, 11-15’lik set skorlarıyla 3-2 galip geldi.

İkinci hazırlık maçında Lavarini maça Olivia Różański, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Katarzyna Wenerska, Klaudia Alagierska, Agnieszka Korneluk ve Aleksandra Szczygłowska ile başladı. İtalyan koç 4. sette pasörde Marlena Kowalewska, pasör çaprazında Malwina Smarzek, smaçörlerde Julita Piasecka ve Natalia Medrzyk, orta oyuncularda Kamila Witkowska ve Weronika Centka ile sahadaki oyuncularını tamamen değiştirdi.

Felix Koslowski’nin oyuncuları dünkü yenilginin intikamını Polonyalılardan alma konusunda oldukça kararlıydı, ancak Polonyalı oyuncular da motiveydi. Hollandalı pasör Britt Bongaerts oyunun belirleyici kısımlarında riskli hamleler yaptı, orta oyuncu Juliet Lohuis ace sayısı buldu. Polonyalılar bu kez mağlubiyetini telafi edemedi ve Hollandalılar maçı smaçör Julita Piasecka’yı bloklayarak 3-2 noktaladı.

Polonya ve Hollanda Hazırlık Maçlarını Tamamladı1

Polonya ve Hollanda Hazırlık Maçlarını Tamamladı2

Polonya ve Hollanda Hazırlık Maçlarını Tamamladı4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir