Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Scandicci'yi 3-2 Mağlup Eden Eczacıbaşı'ndan Maç Sonu Değerlendirmesi24

Scandicci’yi 3-2 Mağlup Eden Eczacıbaşı’ndan Maç Sonu Değerlendirmesi

Eczacıbaşı Dynavit, 2024 CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final etabının ilk maçında İtalya temsilcisi Savino Del Bene Scandicci’yi 3-2’lik skor ile geçmeyi başardı. Eczacıbaşı, 2024 Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final etabında evinde Savino Del Bene Scandicci ile karşı karşıya geldi. 3-2’lik skor temsilcimiz, evinde oynadığı ilk çeyrek final maçında Scandicci karşısında maçtan galip ayrıldı.

23-25, 25-21, 24-26, 25-17, 15-10’luk setlerin ardından Eczacıbaşı Dynavit, rakibi Savino Del Bene Scandicci’yi 3-2 yenmeyi başardı. 2024 Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final Etabı’nın ilk maçında İtalya temsilcisini mağlup etmeyi başaran turuncu-beyazlılardan Başantrenör Ferhat Akbaş, maçın MVP’si Simge Aköz, tecrübeli pasör Naz Aydemir Akyol, Kanadalı smaçör Alexa Gray ve yıldız pasör çaprazı Tijana Boskovic maçın ardından Mari’ye karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Eczacıbaşı Başantrenörü Ferhat Akbaş: “Önemli bir kırılma noktasıydı.”

Çekişmeli karşılaşmanın ardından maçı Mari’ye değerlendiren Ferhat Akbaş, “Açıkçası iki taraf için de çok inişli çıkışlı bir maçtı. İlk sette, ben de dahil, tüm teknik ekip de dahil daha iyi maçı yönetebilirdik. Üçüncü set aslında baya da bir öndeydik, yanlış hatırlamıyorsam 5 sayılık farkımız vardı. Onu koruyamadık. Tabii onu kazanıp 3 puanı alsaydık çok daha iyi olurdu ama çok önemli bir eşiği aştığımızı düşünüyorum, çünkü iki maçtır Scandicci’yi yenememiştik. Önemli bir kırılma noktasıydı, o yüzden bana göre İtalya’ya avantajlı bir skorla gidiyoruz. Umarım orada bu işi bitireceğiz.” dedi.

Maçın MVP’si Libero Simge Aköz: ” İtalya’da ismimizi yarı finale yazdıracağız.”

Scandicci karşısındaki başarılı performansıyla maçın MVP’si seçilen milli libero Simge Aköz, “Grup maçlarında karşı karşıya gelmiştik Scandicci’yle, birbirini çok iyi tanıyan iki takım vardı sahada. Bugün bizim açımızdan çok güzel bir oyun vardı. İnişleri çıkışları olsa dahi Scandicci’ye çok fazla düşmedik, çok inatçı bir şekilde oyuna devam ettiğimiz bir durum oldu. İnanıyorum ki İtalya’da da tekrar galibiyetle ismimizi yarı finale yazdıracağız.” dedi.

Eczacıbaşı’nın Tecrübeli Pasörü Naz Aydemir Akyol: “Bir galibiyete daha ihtiyacımız var.”

Eczacıbaşı’nın tecrübeli pasörü Naz Aydemir Akyol maçın ardından şöyle konuştu: “Dürüst olmam gerekirse maç genel olarak bizim üstünlüğümüzle geçti diyebilirim. Üçüncü sette de sanıyorum 6 sayılık bir fark vardı. Belki 3-1 bitebilecek bir maçtı. İyi oynadığımızı düşünüyorum. Hala ufak tefek eksikliklerimiz var ama ilk iki maçta yaptığımız hataların çoğunu yapmadık. Bugün dışardan içeri giren, içerden dışarı çıkan herkes işini çok iyi yaptı. Ama hiçbir şey bitmiş değil, 3-2 çok açık bir skor. 3-0, 3-1 olsa bile öyle, sonuçta altın set diye bir şey var. Bir haftamız daha var, şimdi bu maçın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ama Türkiye için, bizim için bir galibiyete daha ihtiyacımız var.”

Smaçör Alexa Gray: “Oyuna geri döndük.”

Maçta 22 sayı üreten Kanadalı smaçör Alexa Gray ise maçı şöyle değerlendirdi: “Bugünkü çıkışımız beni çok heyecanlandırdı. Önceki maçlarda onlara karşı iki kez yenilmek gerçekten bizim için zordu. Ama oyun kurgumuzu değiştirdiğimiz için çok gururluyum. Gerçekten savaştık, uzun bir maç oldu ve çok iyi oynadılar. Biz de Onları durdurmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Oyuna geri döndük ve kendi oyunumuzu daha fazla göstermeye başladık.”

Kaptan Tijana Boskovic: “Takımımla gurur duyuyorum.”

Eczacıbaşı Kaptanı Tijana Boskovic, “Fiziksel olarak gerçekten zor bir maçtı. Ama takımımla gurur duyuyorum, çok iyi savaştık ve tabii kazandık. Tabii ki İtalya’da ikinci maç olacak ve yarı finaller için kazanmak zorundayız. Bence bugün en önemli olan şey takım olarak oynamamız ve birbirimizi desteklememizdi. Kızların hepsi işini çok iyi yaptılar. Kazanmamızdaki ana sebep de buydu.” sözleriyle Scandicci maçını değerlendirdi.

Scandicci'yi 3-2 Mağlup Eden Eczacıbaşı'ndan Maç Sonu Değerlendirmesi1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir