Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Shealyn McNamara, 24 Yaşında Voleybolu Bıraktı6

Shealyn McNamara, 24 Yaşında Voleybolu Bıraktı

2022-2023 sezonunda ülkemizde Aydın Büyükşehir Belediyespor forması giyen 24 yaşındaki orta oyuncu Shealyn McNamara, 24 yaşında voleybolu bıraktı.

Geçmişte Auburn Üniversitesi, Rutgers Üniversitesi ve NawaRo Straubing takımlarında forma giyen McNamara, sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımda bu kararın arkasındaki sebepleri şöyle açıkladı:

McNamara: “Hayatımın on yıllık bölümüne kapıları kapatma vaktinin geldiğine inanmak gerçekten zor…”

“Vay canına, hayatımın on yıllık bölümüne kapıları kapatma vaktinin geldiğine inanmak gerçekten zor…Resmi ‘voleybola güle güle’ paylaşımıma gelmeden önce, hayatımın en zor tecrübesini özet geçmek için biraz zaman ayırmak istedim. 

Profesyonel voleybol kariyerim sadece 17 ay sürmüş olsa da, tipik Shealyn tarzına göre bu zaman dilimi için normalden on kat daha fazla olay yaşadım. Şüphesiz bu hayatımda başardığım en zor girişimdi.

İşte size profesyonel kariyerimdeki önemli olayların bir özeti:

-Bir haftadan az bir süre içerisinde ayrı ayrı 3 defa kısa mesafelerden yüzüme top geldi, sonucunda da neredeyse 2 ay süren bir beyin sarsıntısı geçirdim.

-Almanya’daki takımım, transfer bitiş tarihinin bitimine son 7 günü kala aniden iflas etti.

-Bu nedenden ötürü, yeni bir takımla anlaşma sağladım ve 24 saatten kısa bir süre içerisinde Türkiye’ye taşındım.

-Türkiye’ye varmamdan 4 gün sonra, Türkiye ve Suriye’de 50,000’den fazla insanın yaşamını yitirdiği ve ülkeyi bir ulusal acil durum haline sürükleyen ölümcül depremler meydana geldi. 

-Aralarındaki favorim açık gözüme top yememle gelişen retina incinmesi olan birçok büyük sakatlık yaşadım.

-Ona olan güvenimi ulaşmaması gereken şeylere ulaşabilmek için kötüye kullanan adi bir menajerle alakalı kötü bir durumla uğraşmak zorunda kaldım.

-Tenerife’ye giderken, içinde neredeyse 24 saatlik bir gecikmenin de olduğu, hayatımın en kötü seyahat deneyimini yaşadım.

-3 ay boyunca tahtakurularıyla uğraştım.

-Uzun vadede sağlığım için şimdiden emekli olmamın en iyi seçenek olacağı iki sakatlığım ortaya çıktı.

Çok zor yollardan geçmiş olsam da, bu yolculuğa dönüp baktığımda minnettarlık ve memnuniyetten başka hiçbir şey hissetmiyorum. Tanrı’nın yüceliği bu yolculuğun bütün anlarında kendini göstermiş. Hep söyledim, Tanrı’nın varlığını kanıtlamak için tek ihtiyacınız olan şey benim voleybol hikayem. Başlangıcından bitişine kadar Yüce Tanrı’dan daha mükemmel ve inanılmaz bir şekilde plan yapabilecek bir şey bulabilecek tek bir kişi bile yoktur. Benim profesyonellik tecrübem de bunu kanıtlıyor; iki haftadan kısa bir süre içerisinde bütün parçaların birleşmesini görmem inanılmaz hayret verici bir şeydi. Bu yılın en zor anlarını benim hayatım için kurduğu planı açığa çıkarmak adına kullanması ve bu yönde ilerleyen yolu bana apaçık göstermesine karşılık daha minnettar olamazdım. Ayrıca, beni yalnız hissettiren bu tecrübemde bana bitmek bilmez bir neşe, huzur ve sevgi kaynağı oldu. 

Hayatımın bu bölümünün kapılarını sıfır pişmanlık ve de ilerisi için safi neşe ve heyecan ile kapatabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Sonunda benim için tüm kalbimle hayattaki amacım olarak bildiğim şeyin peşinden koşmanın zamanı geldi…ama tabii cebimdeki havalı hikayelerim ve deneyimlerimle!”

Shealyn McNamara, 24 Yaşında Voleybolu Bıraktı5

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir