Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Stefano Lavarini Fenerbahçe'ye Veda Ettiğini Doğruladı24

Stefano Lavarini Fenerbahçe’ye Veda Ettiğini Doğruladı

2023-2024 sezonunda Fenerbahçe Opet’i çalıştıran ve sezonu Sultanlar Ligi ve Türkiye Kupası şampiyonluğuyla noktalayan İtalyan teknik adam Stefano Lavarini, yeni sezonda sarı-lacivertli ekiple yollarını ayırdıklarını açıkladı. Edyta Kowalczyk’nin sorularını yanıtlayan Lavarini, “Türkiye’de hep çalışmak istemiştim” dedi.

Türkiye’de kulüp antrenörü olarak çalışmak sizin için nasıl bir deneyimdi?

“Her zaman bu ülkede çalışmak istemiştim. Kadın voleybolunda Türkiye ve İtalya liglerinin en güçlü ligler olduğu biliniyor, ve bu nedenle her gün en üst seviyede oyuncu ve antrenörlerle karşılaşıyorsunuz. Bu deneyimin bende ayrı bir yeri var çünkü bunu her zaman yapmak istemiştim ve böyle bir fırsata sahip olduğum için mutluyum.”

Gelecek sezonda Fenerbahçe’de olmayacaksınız ve yerinizi Marco Fenoglio alacak. Neden Türkiye’de daha fazla kalmadınız?

“Yani, bir deneyime başladığınızda onun hiç bitmemesini umut edersiniz. Aynı aşık olduğunuzda bunun ömür boyu sürecek bir aşk olmasını beklemeniz gibi. Ancak işler farklı ilerledi. Geçen sezon başardıklarımızdan çok mutluyum. Gerçekten rahatım ve doğru yerdeyim.”

Fenerbahçe’de göreve başlamadan önce 16 yıldır VakıfBank’ta görev yapan yakın arkadaşınız Giovanni Guidetti ile konuştunuz mu?

“Giovanni ile harika bir ilişkimiz var ve ona yakın olmak harikaydı, tıpkı Ze Roberto gibi. Özellikle sezonun zor anlarında onlarla konuşma ve tavsiye alma fırsatımın olması çok değerliydi. Takımlarımız birbirleriyle yarışırken bile özverili bir şekilde yardımcı oldular. Tabii ki, bunların hepsi karşılıklı profesyonel saygı çerçevesinde oldu.

Aramızda büyük bir rekabet yok, bunun İtalyan antrenörler arasında benzersiz bir özellik olduğunu düşünüyorum. Elbette bazı insanları diğerlerinden daha çok seversiniz, ancak bize gelişme ve öğrenme sağlayacağını bildiğimiz için her zaman kolayca iletişim kuruyoruz. Dünyanın başka yerlerinde de durum böyle midir bilmiyorum. İtalyanlar olarak çoğu zaman kendi zihniyetimizi eleştiriyoruz ama antrenörler arasındaki bu iş birliğinin çok büyük bir avantaj olduğu söyleyebiliriz bence.”

Stefano Lavarini Fenerbahçe'ye Veda Ettiğini Doğruladı1

Kaynak: Przeglad Sportowy Onet, Edyta Kowalczyk

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir