Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
THY CEV Kupası Play-off Turu'nda Kapıyı Araladı

THY, CEV Kupası Play-off Turu’nda Kapıyı Araladı

e-work Busto Arsizio 0-3 Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları Naz Aydemir Akyol 1 Şubat 2023Türk Hava Yolları, CEV Kupası Play-off Turu ilk maçında İtalya deplasmanındaydı. 1 Şubat 2023 saat 22.30’da başlayan e-work Busto Arsiz – Türk Hava Yolları mücadelesini set vermeden galibiyetle tamamlayan temsilcimiz Play-off Turu’nda avantajı ele geçirmiş oldu. 20-25, 14-25 ve 21-25’lik setlerin ardından 3-0 kazanan tarafta Türk Hava Yolları yer aldı.

Deplasmandan galibiyetle dönen temsilcimiz içerde oynayacağı maçta sahaya üst tura çıkmak için çıkacak. Rövanş mücadelesi ise 7 Şubat 2023 Salı günü saat 18.00’de Burhan Felek Voleybol Salonu’nda gerçekleştirilecek. Türk Hava Yolları 2 set aldığı taktirde turu geçen taraf olacak.

1 saat 21 dakika süren maçı kazanarak ülkemize dönecek olan Türk Hava Yolları’ndan Polen Ünver, 17 sayı ile maçın en skorer oyuncusu oldu. Hanna Orthmann 14 sayı, Madison Kingdon 11 sayı, Emily Maglio 6 sayı, Naz Aydemir Akyol 5 sayı ile tamamlarken Bahar Toksoy Guidetti ise 4 sayı ile deplasman maçını noktaladı.

Madison Kingdon Rishel’in Busto Arsizio mücadelesi öncesinde şunları söylemişti; ” Bu maçı gerçekten dört gözle bekliyoruz. Busto Arsizio güçlü bir takım, bu yüzden onlara karşı elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerektiğini biliyoruz. Çarşamba günü İtalya’da etkili bir oyun sergilemek istiyoruz.” diyerek maç öncesi büyük bir istekle beklediklerini belirtmişti.

e-work Busto Arsiz – Türk Hava Yolları CEV Kupası Play-off 1 Şubat 2023 İstatistikleri

e-work Busto Arsiz – Türk Hava Yolları CEV Kupası Play-off 1 Şubat 2023 İstatistikleri

THY, CEV Kupası Play-off Turu 1 Şubat 2023Türk Hava Yolları CEV Kupası 1 Şubat 2023THY CEV Kupası Play-off Turu Şeyma Ercan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir