Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Tuğba Şenoğlu İvegin Kuzeyboru İle Anlaştı - Transfer

Tuğba Şenoğlu İvegin Kuzeyboru İle Anlaştı

Tuğba Şenoğlu İvegin Kuzeyboru’ya Transfer Oldu

Tuğba Şenoğlu İvegin Kuzeyboru ile imzaları attı ve transfer resmiyet kazandı. Japonya macerasını tamamlayan Tuğba Şenoğlu, transfer olduğu Kuzeyboru ile önümüzdeki sezon yeni bir heyecana başlayacak. misli.com Sultanlar Ligi’nde 2023-2024 sezonunda Kuzeyboru formasıyla sahada göreceğimiz Tuğba Şenoğlu, aynı zamanda VNL 2023 geniş kadrosunda da yer alıyor.

Kuzeyboru, Tuğba Şenoğlu transferini ise resmi olarak şu ifadelerle duyurdu.

”A Milli Takımımızın başarılı oyuncu Tuğba Şenoğlu İvegin ile sözleşme imzaladık.

Dünya Kulüpler şampiyonluğu, Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, 23 Yaş Altı Dünya Kupası şampiyonluğu, 4 lig şampiyonluğu, 2 Şampiyonlar Kupası, 3 Kupa Voley ve daha birçok başarısı dolu dolu geçirdiği kariyeri ile ülkemiz voleybolunun önemli ismi Tuğba Şenoğlu yeni sezonda Aksaray seyircisi ile buluşacak.

Tecrübeli oyuncu Tuğba’nın takımımıza katkı sağlayacağına inanıyor, takımımızın hedefleri doğrultusunda, Tuğba ile birlikte güçlü bir sezon geçirmeyi umuyoruz.
Aksaray’a Hoş geldin Tuğba Şenoğlu!”

misli.com Sultanlar Ligi’nde 2023-2024 sezonunda Kuzeyboru formasıyla mücadele edecek olan Tuğba Şenoğlu’na başarılar diliyoruz.

Tuğba Şenoğlu’nun Kariyeri

 

Tuğba Şenoğlu İvegin Kuzeyboru 2023Tarsus’ta 2 Şubat 1998’de doğan Tuğba Şenoğlu, voleybol kariyerine 10 yaşında aynı şehirde başlamıştır. Başarı dolu kariyer yolculuğu, 2013 yılında VakıfBank altyapı takımına katılmasıyla önemli bir ivme kazanmıştır. Bu dönemde takımının Yıldız ve Genç Türkiye Şampiyonluğu’na ulaşmasında rol oynamıştır. 2017 yılında ise 20 Yaş Altı Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası’nda Türk milli takımının bir üyesi olarak boy göstermiş ve turnuvanın “En İyi Smaçörü” seçilmiştir.

VakıfBank’ın ana kadrosuna 2017-2018 sezonunda dahil olan Şenoğlu, burada iki sezon oynadıktan sonra Yeşilyurt takımına kiralık olarak geçmiştir. 2019’da Avrupa Üniversiteler Voleybol Şampiyonası’nda İstanbul Aydın Üniversitesi SK’nın bir parçası olarak sahne almış ve takımı turnuvayı ikinci sırada tamamlamıştır.

2020-2021 sezonunda VakıfBank’a dönüş yapan Şenoğlu, aynı zamanda 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda üçüncü olan ve 2020 Yaz Olimpiyatları’nda elemeleri lider, turnuvayı beşinci tamamlayan Türkiye kadın milli voleybol takımında da yer almıştır. 2021-2022 sezonunda VakıfBank’la mümkün olan tüm kupaları kazanarak, sezonu 5 şampiyonlukla kapattı ve takımdan ayrıldı. 2022-23 sezonunda Japon Kurobe AquaFairies takımına transfer oldu.

Tuğba Şenoğlu İvegin Kuzeyboru Transferi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir