Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
TVF Başkanı Üstündağ’dan Yeni Yıl Mesajı

TVF Başkanı Üstündağ’dan Yeni Yıl Mesajı

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın yeni yıl mesajı Türkiye Voleybol Federasyonu resmî sitesinden yayınlandı.

”Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilen büyük mücadelelerin ardından kazanılan milli mücadelemizin Cumhuriyet ile taçlandırılışının 100. yılı, Türk voleybolu adına pek çok tarihi anlara tanıklık ettiğimiz, başarıdan başarıya koştuğumuz altın bir yıl oldu.

2023 yılında hem kulüpler hem de milli takımlar düzeyinde büyük başarılar elde etmek benim ve camiam adına büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı oldu. Tüm bu başarılarda emeği geçen, oyuncularımıza, teknik ekiplerimize, kulüplerimize, sponsorlarımıza ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, ABD’de düzenlenen Milletler Ligi Finalleri’nde finalde Çin’i mağlup ederek tarihinde ilk kez şampiyon oldu. Filenin Sultanları bu şampiyonlukla beraber dünya sıralamasının da zirvesine yerleşmesi mutluluğumuzu katbekat artırdı. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Milletler Ligi’nin ardından katıldığı Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda da final oynama başarısı gösterdi ve finalde Sırbistan’ı mağlup ederek tarihinin ilk Avrupa şampiyonluğunu kazandı.

Türk voleybol tarihinde bize ilkleri yaşatan Filenin Sultanları, Japonya’da düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nı namağlup zirvede tamamlayarak hem üst üste 2. kez olimpiyatlara katılma hakkı elde etti hem de Dünya Kupası’nın sahibi oldu.

A Milli Erkek Voleybol Takımımız ise Avrupa Altın Ligi’nde elde ettiği şampiyonluğun ardından sahne aldığı Challenger Kupası’nda finalde Katar’ı mağlup ederek şampiyon oldu ve tarihinde ilk kez Milletler Ligi’ne katılma hakkı elde etti.

Filenin Efeleri olarak tarihimizde ilk kez katıldığımız ve son ana kadar mücadele ettiğimiz olimpiyat elemelerinde Paris 2024 biletini alamasak da 2024 yılında düzenlenecek Milletler Ligi’nin ardından dünya sıralamasında ilk 10’un içerisinde yer edinerek Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanacağımıza yürekten inanıyorum.

2023 yılında, kulüpler düzeyinde Avrupa kupalarında da bizleri çok sevindiren gelişmeler yaşadık. Kadın voleybolunda, Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki en büyük organizasyonu olan CEV Şampiyonlar Ligi’nde yarı finalde 4 takımdan 3’nün Türk takımı olması voleybol adına gurur kaynağımız oldu. Türk voleybol tarihinde ilk kez iki Türk takımının karşı karşıya geldiği Avrupa’nın 1 numaralı kupası Şampiyonlar Ligi’nin finalinde Eczacıbaşı Dynavit’i mağlup eden VakıfBank, Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu. Erkekler Şampiyonlar Ligi’nde de Halkbank, yarı final oynama başarısı göstererek son 4 takım arasında kendisine yer buldu.

Yılın son günlerinde ise yine Türk voleybolu adına tarihi anlara tanıklık ettik. Hindistan’da düzenlenen Erkekler Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda Halkbank, ilk kez katıldığı organizasyonu 4. sırada tamamladı. Çin’in ev sahipliğinde düzenlenen ve tarihte ilk kez iki Türk takımının karşı karşıya geldiği Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası finalinde ise VakıfBank’ı mağlup eden Eczacıbaşı Dynavit, Kulüpler Dünya şampiyonu oldu.

Geride bıraktığımız yılda sportif başarılarımızın yanı sıra Türk voleybolu adına birçok yeni iş birliklerine de imza attık. Ailemize yeni katılan Puma, Vodafone, KFC, Solgar ve Suwen markalarına bir kez daha hoş geldiniz diyor, sponsorluklarımızın da başarılar gibi uzun yıllar sürmesini temenni ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını geride bırakırken bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Son olarak, 2023 yılının tüm dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesi en büyük arzumdur. Uluslararası arenada tüm kulüp temsilcilerimiz ve milli takımlarımızın başarılarına yenilerini ekleyip, çıtayı daha da yükselterek gururumuz olmaya devam etmelerini ve 2024’ün de başarılarla dolu sağlıklı bir yıl olmasını dilerim.

Saygılarımla,

Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı

TVF Başkanı Üstündağ’dan Yeni Yıl Mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir