Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Sara Lozo

Ulusların Sara Lozo Transfer Çekişmesi

Sırp Smaçör Sara Lozo Kaşe Arttırdı

Sara Lozo

VNL 2022‘de yıldızı parlayan Sara Lozo bir çekişmenin içinde. 29 Nisan 1997 Sırbistan doğumlu smaçör VNL başarısından önce Romanya takımı olan CSM Lugoj Volei ile 2022/23 sezonu için söylenti rakama göre 90 Bin Euro karşılığında sözleşme imzaladı.

Kariyerine 2012’de Belgrad kulübü olan Vizura Ruma’da başlayıp, 2018 yılına kadar forma terlettikten sonra Kazakistan’ın Zhetysu kulübüne 2 sezonluğuna transfer oldu. Ardından bir sezon daha yine Kazakistan’ın VC Altay kulübünde oynayıp, Rusya’nın Proton-Saratov kulübüyle bir seneliğine anlaştı ve 2021/22 sezonunu Rusya’da geçirdi.

Sara Lozo Hamlesi Gelmeye Devam Ediyor

Sara Lozo, Sırbistan’ın VNL 2022’de bronz madalya almasında önemli ölçüde etkili oldu ve Romanya ile anlaşmış olmasına rağmen Japonya’nın da radarına girmeyi başardı. Japonya ekiplerinden Saitama Ageo Medics sırp köşe oyuncusuna CSM Lugoj Volei’den tam üç kat yani 270 bin euro daha fazla para teklif götürdüğü (yani neredeyse 5 Milyon TL) yabancı basında yankılanmaya başladı.

İtalya basını Volleynews’e göre Lozo Asya kulübüyle çoktan bir bağ kurdu bile. Ancak Romanya ekibi Lugoj fesih bedeli için 100 Bin Euro isteyince, Japon ekip bu ödemeyi reddetti. İki takım aralarında anlaşamazsa Sara Lozo, FIVB ve yeni sezon uzaklaştırma cezası alabilir.

Lozo; Egonu ve Kisy’den sonra final etabının en skorer üçüncü oyuncu olmayı başarmıştı. VNL 2022’de ise toplamda 158 sayının; 137’sini hücum, 15’ini blok, 6’sını da serviste kaydederek ismini akıllara kazıdı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir