Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
VakıfBank, Çinli Orta Oyuncu Yuan Xinyue İle Prensipte Anlaştı24

VakıfBank, Çinli Orta Oyuncu Yuan Xinyue İle Prensipte Anlaştı

VakıfBank gelecek sezon için transfer çalışmalarına devam ediyor. Serkan Özen’in Skorer’deki özel haberine göre Türkiye’nin uluslararası arenada en çok kupa kazanan takımı VakıfBank, 2024-2025 sezonu için Çinli orta oyuncu Yuan Xinyue ile prensipte anlaşma sağlamış durumda.

VakıfBank, Çinli Orta Oyuncu Yuan Xinyue İle Anlaşma Sağladı1

Önümüzdeki sezonda VakıfBank’tan ayrılacağı kesinleşen isimlerden biri Jordan Thompson’dı. ABD’li pasör çaprazı ABD’nin yeni profesyonel ligi LOVB’de gelecek sezonda forma giyeceğini açıklamıştı. Aynı zamanda Kaptan Gabi Guimaraes’in 2024-2025 sezonunda kariyerine İtalyan ekiplerinden Imoco Conegliano’da devam etmesi bekleniyor.

VakıfBank, ABD’li orta oyuncu Chiaka Ogbogu ve smaçör Ali Frantti’nin gelecek sezonda sarı-siyahlı formayla devam etmesi için görüşmelerini sürdürmekte. Ogbogu’nun olası bir ayrılık durumu için VakıfBank’ın, Çin Ligi’nde mücadele eden Tianjin Bohai Bank’ta forma giyen orta oyuncu Yuan Xinyue ile ilgilendiği söyleniyor.

VakıfBank, Çinli Orta Oyuncu Yuan Xinyue İle Anlaşma Sağladı3

Yuan Xinyue Kariyeri

27 yaşındaki Çinli orta oyuncu kariyerine 2009-2010 sezonunda Bayi Kemen Noodle Manufacturing’de başladı ve 2012-2013 sezonuna dek burada forma giydi. 2013-2014 sezonu boyunca Guangdong Evergrande’de mücadele eden Yuan Xinyue, daha sonra Bayi Nanchang ve Jiangsu Zenith Steel gibi takımlarda kariyerine devam etti. 2019-2020 sezonundan beri Tianjin Bohai Bank forması terleten orta oyuncu, gelecek sezon için VakıfBank ile görüşmelerini sürdürüyor. Aynı zamanda Çin Milli Takım Kaptanı olan 2.01 metre boyundaki sporcu, 2014 yılından beri milli takımda görev alıyor.

VakıfBank, Çinli Orta Oyuncu Yuan Xinyue İle Anlaşma Sağladı2

Kaynak: Skorer, Serkan Özen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir