Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
featured

Vakıfbank Spor Kulübü Başkanı Sayın Üstünsalih Şampiyonluğu Değerlendirdi

VakıfBank Genel Müdürü ve VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, şampiyonluk sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

 

Vakıfbank Spor Kulübü, İtalyan ekibi Imoco Volley Conegliano’yu 22.05.2022 tarihinde 25-22/25-21/23-25/25-21’lik setlerle mağlup ederek 3-1’lik skor ile 5. kez şampiyon olmuştu.

Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da düzenlenen Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’nin oynandığı Arena Stozice’de maçın ardından zorlu bir sezonu geride bıraktıklarını belirten Vakıfbank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih; “35. yılımızda sezona başlarken 5 kupa hedefi koymuştuk. Allah nasip etti, 5 kupanın 5’ini de aldık. Bugün CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduk. Bir yıldız daha aldık. Gururluyuz. Türk voleyboluna, kadın voleyboluna hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

628b3b4116557412c01679e5

Bu başarıyı Türk halkına armağan ettiklerini ifade eden Üstünsalih, “Türk kadın voleybolu dünyada ses getiriyor. Gördüğünüz gibi CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu oluyor. Bunun arkasında ciddi bir altyapı var. Ekip çalışması ve ruhu var. Türk kadınına fırsat verildiği zaman neler yapabileceğinin bir göstergesi var. Bütün spor branşlarında bu katkıyı sunmalıyız. Fırsat vermeliyiz. Başarılar bir günlük değil, bir çalışmanın ürünü. Bunları yaparsak, Türk sporu layık olduğu yere gelir. Çok mutluyuz. Türkiye’ye bu gururu yaşattıkları için teknik ekibi ve oyuncuları tebrik ediyorum. Biz de Vakıfbank olarak bu başarı ve gururu Türk halkına armağan ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir