Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
featured

Vakıfbank’a CEV Şampiyonlar Ligi’nde Çeyrek Final Avantajı

VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali’nde Rakibi Milano’yu Üç Sette Geçti

Vakıfbank, CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final’inde avantajı eline geçirdi. Çeyrek Final mücadelesinde ülkemizi temsil eden VakıfBank, İtalyan ekibi Vero Volley Milano’yu 3-0 mağlup etti. Karşılaşma, 15 Mart 2023 tarihinde VakıfBank Spor Sarayı’nda saat 19.30’da başladı ve Tivibu Spor 1 kanalında canlı olarak yayınlandı.

VakıfBank, rakibine şans tanımadığı maçta tüm setleri kazanarak zafere ulaştı. 1 saat 5 dakikanın ardından 25-18, 25-19 ve 25-17’lik setler kazanan VakıfBank oldu. Bu galibiyetle VakıfBank, çeyrek final serisinde avantajı eline geçirerek bir adım öne geçti.

Türkiye ve İtalya’nın önde gelen voleybol takımlarının mücadelesine sahne olan bu önemli maçta VakıfBank, üstün performansıyla dikkat çekti. Çeyrek final serisindeki rövanş maçı, önümüzdeki hafta 21 Mart 2023 saat 20.00’de İtalya deplasmanında Allianz Cloud Milano’da gerçekleştirilecek. İtalya’da oynanacak olan maç serideki galibi ve Yarı Final’e uzanan takımı belirleyecek.

Mücadele öncesinde VakıfBank’ın başantrenörü Giovanni Guidetti şunları söylemişti:

”Bu kritik maçı oynamaktan dolayı çok heyecanlı ve mutluyuz. İyi durumdayız. Son aylardaki tüm sakatlıklarımızdan iyileşiyoruz. Vero Volley Milano iyi bir takım. Onlara karşı oynamak bizim için zorlu bir mücadele olacak. Muhtemelen sadece iyi oynamak yeterli olmayacak. Çok, çok iyi oynamamız gerekecek. Yüksek seviyede oynamaya hazırız ve taraftarlarımızın bize destek olmasını bekliyoruz.”

VakıfBank 3-0 Vero Volley Milano 15 Mart 2023 CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final İstatistikleri

VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final mücadelesinde İtalyan ekiplerinden Vero Volley Milano ile karşı karşıya geldi. 3-0 VakıfBank’ın net galibiyetiyle sonuçlanan maçın istatistikleri aşağıda yer alıyor.VakıfBank 3-0 Vero Volley Milano 15 Mart 2023 CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final İstatistikleri

VakıfBank 15 Mart 2023 CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final Maçtan Kareler

VakıfBank CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final 15 Mart 2023VakıfBank CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek FinalVakıfBank CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final 15 Mart 2023 Cansu ÖzbayVakıfBank 3-0 Vero Volley Milano 15 Mart 2023Vakıfbank 15 Mart 2023VakıfBank Şampiyonlar Ligi Egonu Gabi and Ayca 15 Mart 2023

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir