Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Van Ryk Zor Günlerinin Ardından Konuştu

Van Ryk Zor Günlerinin Ardından Konuştu

Kiera Van Ryk, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na hak kazanmak için 16-24 Eylül arasında oynanacak olan Olimpiyat Elemeleri öncesinde VBTV’ye konuştu. Kanadalı 24 yaşındaki pasör çaprazı hem Sultanlar Ligi ekibi olan 2021/22 sezonundan beri formasını giydiği THY Spor Kulübü’ne, hem de takım arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

Kanadalı Kiera Van Ryk, kanserden kaybettiği annesinin vefatından sonra duygusal açıklamalarda bulunan başarılı pasör çaprazı 2022/23 sezonunda AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu çeyrek finalinde Kuzeyboru ile karşı karşıya gelen Kiera Van Ryk maç sonu gözyaşlarına boğulmuştu. Ağlayan Van Ryk’ı teselli eden ise takım arkadaşları olmuştu. THY, Van Ryk’ın sezon bitmeden Kanada’ya gitmesine izin vermişti.

kiera van ryk THY 2022-2023

Kanalı pasör çaprazı VNL’deki Çin maçında geri dönmüştü. Ryk, 3.5 ay sonra tekrar parkeye çıkmıştı.

TAKIM ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Zor günlerin ardından Kiera Van Ryk, yaşadıklarıyla ilgili şunları söyledi: ”Takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sadece… Sadece teşekkür etmek istiyorum. Yani, belki geçiştirilir bir şekilde sıkça söylenen iki kelime gibi görünüyor ama gerçekten içtenlikle söylüyorum.”

Röportajın tamamını izlemek için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir