Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Vero Volley Milano'nun Gelecek Sezon Kadrosu Şekilleniyor2024

Vero Volley Milano’nun Gelecek Sezon Kadrosu Şekilleniyor

Vero Volley Milano’nun gelecek sezon kadrosu şekilleniyor. İtalya Ligi’nde mücadele eden Vero Volley Milano, takım kaptanı Alessia Orro ile 2026 yılına kadar devam edeceğini açıklamıştı. LGDS’nin haberine göre Milano, birçok oyuncusuyla gelecek sezonda da devam etmek için sözleşme yeniledi.

Vero Volley Milano, sezon başından beri Milano forması giyen İtalyan pasör çaprazı Paola Egonu ve Hollandalı smaçör Nika Daalderop ile sözleşme yeniledi. Bu iki ismin dışında, 2022-2023 sezonundan bu yana Milano’da mücadele eden İtalyan smaçör Miriam Sylla ve 2021-2022 sezonundan bu yana Milano’da oynayan Amerikalı orta oyuncu Dana Rettke de kariyerine Milano ile devam edecek.

Bu isimlerin yanı sıra, Milano’nun Amerikalı smaçörü Kara Bajema ve İtalyan orta oyuncu Raphaela Folie’nin takımdan ayrılacağı söyleniyor. LGDS’nin haberine göre 1.86 boyundaki orta oyuncu Folie için öne çıkan takım ise Serie A1 5.’si Chieri.

Milano’dan ayrılacağı düşünülen bir diğer isim ise Dominik Cumhuriyetli libero Brenda Castillo. 2021-2022 sezonundan 2022-2023 sezonuna dek Savino Del Bene Scandicci’de forma giyen Castillo’nun, Milano ile geçirdiği bir sezonun ardından Scandicci’ye geri döneceği öngörülüyor. LGDS’nin haberine göre Milano, Castillo’nun yerine şimdilik iki isim üzerinde düşünüyor. Biri Brezilya Milli Takımı’nda uzun yıllar boyunca Ze Roberto’nun yer verdiği bir isim, diğeri ise Fransız Ligi’nin 1.’si ve gelecek hafta Challange Cup’ta Novara’nın rakibi olacak Neptunes Nantes’in Fransız liberosu Amandine Giardino. Volleyball it ise Milano’nun Castillo’nun ayrılışının ardından Fransız libero Juliette Gelin ile ilgilendiğini öne sürüyor. Ayrıca, Volleyball it’in haberine göre Castillo’nun gelecek sezonki vedasının dışında 2021-2022 sezonundan beri Milano’da oynayan İtalyan orta oyuncu Sonia Cardi de gelecek sezonda takımıyla yolları ayıracak isimlerden. Gideceği takımın ise Serie A1 takımlarından Vallefoglia olduğu söyleniyor.

Vero Volley Milano'nun Gelecek Sezon Kadrosu Şekilleniyor2

Vero Volley Milano'nun Gelecek Sezon Kadrosu Şekilleniyor1

Kaynak: LGDS, Voleyboll It

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir