Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Voleybol Kulüpler Dünya Şampiyonası 2023 Rüya Takımı Belli Oldu

Voleybol Kulüpler Dünya Şampiyonası 2023 Rüya Takımı Belli Oldu

Voleybol Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası 2023 Rüya Takımı açıklandı. Çin’in ev sahipliğinde düzenlenen 2023 FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası, muhteşem bir finalle sona erdi. Cumhuriyetimizin 100. yılında, voleybolseverlere unutulmaz anlar yaşatan şampiyonada, Türk voleybolunun devleri Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank finalde karşı karşıya geldi.

Tarihte bir ilki gerçekleştiren bu final karşılaşması, voleybol tutkunlarını ekran başına kilitlemeyi başardı. 17 Aralık Pazar günü TSİ 14.30’da başlayan mücadele, TRT Spor ekranlarından canlı yayınlandı ve izleyicilere nefes kesen anlar yaşattı. Mücadelenin ardından Dünya Şampiyonası 2023 Rüya Takımı bellirlendi.

Eczacıbaşı Dynavit ile VakıfBank arasındaki karşılaşma, setlerdeki çekişmeli mücadeleyle dikkat çekti. Maçın ardından 19-25, 23-25, 25-23, 23-25 ve 15-9’luk setlerle 3-2 sonuçlanarak Eczacıbaşı Dynavit, şampiyonluk sevincini yaşadı. Bu zafer, Türk voleybol tarihine altın harflerle yazıldı.

Voleybol Kulüpler Dünya Şampiyonası, Türk takımlarının uluslararası alanda gösterdiği başarıları bir kez daha kanıtlarken, bu muhteşem finalin ardından voleybolseverler, sporun bu büyüleyici atmosferini uzun süre konuşacak gibi gözüküyor.

Turnuvanın en değerli oyuncuları, takımların kıyasıya mücadelesinde sergiledikleri performansla dikkatleri üzerlerine çekti. Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank’tan oyuncuların yer aldığı “Rüya Takım” seçimi ise şu isimlerden oluştu:

Voleybol Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası 2023 Rüya Takımı

En İyi Libero: Ayça Aykaç (VakıfBank)

En İyi Pasör: Elif Şahin (Eczacıbaşı Dynavit)

En İyi Smaçör: Gabi Guimaraes (VakıfBank) – Li yingying (Tianjin)

En İyi Orta Oyuncu: Jovana Stevanovic (Eczacıbaşı Dynavit) – Zehra Güneş (VakıfBank)

En İyi Pasör Çaprazı: Tijana Boskovic (Eczacıbaşı Dynavit)

En Değerli Oyuncu MVP: Tijana Boskovic (Eczacıbaşı Dynavit)

Voleybol Kulüpler Dünya Şampiyonası 2023 Rüya Takımı Belli Oldu1

Voleybol Kulüpler Dünya Şampiyonası 2023 Rüya Takımı Belli Oldu2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir