Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
featured

Zhu Ting Savino Del Bene Scandicci İle Anlaştı

Zhu Ting 2022-2023 Sezonunda Scandicci Forması Giyecek

Çinli smaçör Zhu Ting, Savino Del Bene Scandicci ile anlaşma imzaladı. 2022-2023 sezonunda Massimo Barbolini’nin yönetiminde Scandicci kadrosunda yerini alacak. Savino Del Bene Scandicci büyük bir transfer olan Zhu için ”Dünyanın en güçlü sporcularından biri olan Zhu Ting ile anlaşmaktan mutluyuz. Onun performansından yararlanabilecek olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.” diyerek resmi olarak transferini duyurmuş oldular.

Tokyo Olimpiyatları’ndan bu yana sahalardan uzak olan Zhu, bileğindeki bir sorunu giderebilmek adına ameliyat olmuştu. Uzun bir aradan sonra İtalyan ekip ile anlaşmasıyla birlikte ”Scandicci’ye dahil olmaktan ve özellikle voleybol sahasına geri dönmeyi dört gözle beklediğim için çok mutluyum.” diyerek voleybola olan özlemini de açıkça dile getirmiş oldu.

Zhu Ting Kariyerindeki 5. Kulüp Scandicci

27 yaşında oyuncunun kariyerindeki beşinci kulüp Scandicci oldu. Çin’deki kariyerini Tianjin, Henan ve Guangdong kulüplerinde geçirmiş, 2016-2019 yılları arasında ise ülkemizin kulüplerinden Vakıfbank’ta yer almıştı. 1.98 boyundaki Çinli oyuncu, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya, 2015 ve 2019 yılında ise Dünya Kupası’nda şampiyon oldu. Bu Turnuvaların tamamında MVP seçilmişti.Zhu Ting

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir