Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Zonguldak Çaycuma'da Melissa Vargas'ın Heykeli Dikiliyor24

Zonguldak Çaycuma’da Melissa Vargas’ın Heykeli Dikiliyor

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Melissa Vargas’ın heykelini dikecek. Zonguldak Çaycuma Belediyesi, Filenin Sultanları’nın tüm ülkede büyük sevinç yaratan şampiyonluklarını kentte yaşatmak için milli voleybolcu Melissa Vargas’ın herkesin “Vargas Havayolları” olarak aklına kazınan servis ananını tasvir eden bir anıt heykel yapacak.

Oktay Olcay Yurtbay Caddesi’ne dikilecek olan Melissa Vargas’ın anıt heykeli, Heykeltıraş Ahmet Uzun tarafından tasarlanıp İzmir’deki atölyesinde yapıldı. Kaidesinde Filenin Sultanları’nın isimleri ve resimleri, siyah granit üzerine lazer yakma tekniğiyle resmedilen heykelin açılışı 8 Mart Dünya Kadınla Günü’nde yapılacak.

Anıt heykel ile ilgili açıklamalar yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Kadın Voleybol Milli Takımımızın tüm ülkeyi sevince boğan, FIVB Milletler Ligi Şampiyonluğu anısına, Belediyemizce, Milli Voleybolcumuz Melissa Vargas’ın hepimizin belleğine ‘Vargas Havayolları’ olarak kazınan ikonik görünümünden oluşan bir anıt heykel yaptırılmıştır. Bir rol modeli olarak gençlerimize örnek olması amacıyla planlanan heykel, millet olma şuurumuzun bir göstergesi olarak kent hafızasında da yer edinecektir. Olanak tanındığında Türk kadının neleri başarabildiğinin bir göstergesi de olan heykelin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Saat 14.00’de yapılacak açılış törenini onurlandırmanızı dilerim.” dedi.

Melissa Vargas, heykel haberinin ardından Çaycuma’ya teşekkür videosu gönderdi.

Zonguldak Çaycuma'da Melissa Vargas'ın Heykeli Dikiliyor2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir