Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
2022 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası Gelderland Hollanda

2022 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası Gelderland Ev Sahipliğinde

Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası Gelderland

2022 Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası’nın ev sahipliğini üstelen altı şehir ve iki ülke bulunuyor. Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası şehirleri arasında yer almak her zaman oldukça değerli ve unutulmaz bir deneyimdir. Hollanda ve Polonya’nın 2022 yılında şehirlerini ölümsüz kılacak bir organizasyonun değerlidir. Voleybol severler için şehrin festival havasına dönmesi içten bile değildir. 23 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında bu şehirlerde bulunmak bir voleybol sever için unutulmaz olacaktır çünkü dört yılda bir gerçekleşen şampiyonanın bir parçası olmak heyecan vericidir.

Wolleyball World, Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası‘na artık bir aydan daha az zaman kalmışken 2022 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası için hazır olan Gerderland hakkında bir tanıtım metni yayınladı ve bölgeden şu şekilde bahsetmişti.2022 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası Gelderland

2022 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası – Gelderland

Gelderland, Hollanda’nın on iki eyaletinden biridir ve spor için harika bir yer olarak bilinir. Giro d’Italia 2016 ve BMX Dünya Şampiyonası 2021 gibi diğer önemli spor etkinliklerine ev sahipliği yapmıştır ve 2022’de de FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacaktır. 

Şehir spor için harika ve oldukça öne çıkan bir mekân olan Papendal Ulusal Olimpiyat Eğitim Merkezine sahiptir. Gelderland ayrıca iki milli parka sahiptir: De Hoge Veluwe Ulusal Parkı ve Veluwe Zoom Ulusal Parkı. Bu parklar bisiklete binmek, yürümek ve ata binmek için mükemmeldir. Ayrıca Arnhem, Nijmegen, Ede ve Apeldoorn dâhil olmak üzere Gelderland’ın büyük şehirlerinde harika bir doğa ve kültür karışımı bulacaksınız. 

Apeldoorn ve Arnhem’in ev sahibi şehirleri ile 2022 Kadınlar Dünya Şampiyonası’ndaki maçların çoğu Gelderland’da yapılacak. Ayrıca, Dünya Şampiyonasına katılan 24 takımın tamamı Gelderland’ın güzel belediyelerinden birinde kalacak. Oyuncuları ve taraftarları ağırlamak ve onlara Gelderland’ın tüm güzelliğini göstermek için sabırsızlanıyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir