Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Alman Voleybolcu Kimberly Drewniok, Milli Takım Ayrılığı Hakkında Konuştu2024

Alman Voleybolcu Kimberly Drewniok, Milli Takım Ayrılığı Hakkında Konuştu

26 yaşındaki Alman voleybolcu Kimberly Drewniok, Mozzart Sport’a verdiği özel röportajda Miljana Rogac’ın; Alman Milli Takımı’ndan ayrılma sebepleri, Sarıyer Belediyespor ayrılığı ve gelecek sezon yer alacağı ABD’nin yeni ligi LOVB hakkındaki sorularını yanıtladı.

Kimberly Drewniok geçmişte Almanya, İtalya, Fransa ve Türkiye gibi ülkelerde oynama fırsatı buldu. Şu anda ise Sırbistan Ligi’nde Radnicki Beograd için mücadele ediyor. Geçen seneye kadar Alman Milli Voleybol Takımı’nda da görev alan 26 yaşındaki pasör çaprazı, geçtiğimiz sene milli takımdan ayrıldığını açıklamıştı.

Alman Voleybolcu Kimberly Drewniok, Milli Takım Ayrılığı Hakkında Konuştu2

Kimberly Drewniok, 2022-2023 sezonundan 2023-2024 sezonunun ikinci yarısına kadar formasını giydiği Sarıyer Belediyespor’dan ayrılığı hakkında şöyle konuştu: “Sezona Türkiye’de başladım, Sarıyer’de ikinci yılımdı. Geçen sezon harika bir deneyim yaşadım ve bu sene için de aynı olmasını umuyordum. Ne yazık ki hayat bazen öngörülemez. Arka planda beni kulüpten ayrılmaya iten bazı şeyler oldu, bu yüzden sezonun devamı için başka seçenekler düşünüyordum. Romanya’dan, İtalya’dan, aralarında Radnicki’de bulunan başka kulüplerden teklifler aldım. Bu yılın Kasım ayında başlayacak yeni bir lig olan ABD’nin yeni ligi LOVB ile zaten bir sözleşme imzaladığımı düşünürsek, bundan sonra nereye gideceğime karar vermekte özgürdüm.”

Drewniok’un şu anda formasını giydiği Radnicki Beograd, Sırbistan Ligi’nde 13 maçta 0 galibiyet ile son sırada yer alıyor. Sırbistan Süper Ligi’ndeki mücadele hakkında konuşan voleybolcu, “Süper Lig’de kalmak kolay olmayacak. Takıma ve takımımın sahip olduğu potansiyele inanıyorum ama doğru ritmi bulmamız gerekiyor. Tamamen yeni bir takım, belki birileri bizden maçları kolaylıkla kazanmamızı bekliyor ama buna inanmıyorum. Günden güne, antrenmandan antrenmana, maçtan maça kendimize, kalitemize ve ritmimizi bulmaya odaklanmamız bence çok önemli. Ve bunların sonucunda, umarım Süper Lig’de kalırız. Neler yapılabileceğimizi göreceğiz. Sabırlı olmanın ve her maça son maçmış gibi çıkmanın gerçekten önemli olduğuna inanıyorum. Her zafer için mümkün olduğu kadar sıkı savaşmalıyız, çünkü burada hiçbir şeyin kolay olacağını sanmıyorum.” dedi.

Alman Voleybolcu Kimberly Drewniok, Milli Takım Ayrılığı Hakkında Konuştu1

Alman voleybolcu Kimberly Drewniok, aynı zamanda geçen sene görev aldığı Alman Milli Voleybol Takımı’ndan ayrıldığını açıkladı. Drewniok, bunun sebebini şöyle açıklıyor: “Bu kararı verdim çünkü son yedi yıldır milli takımdayım, bu yıllardan dördünü evimden uzakta yabancı bir kulüpte oynayarak geçirdim ve gerçekten aile insanıyım. Evimi, ailemi seviyorum; atlarla, kedilerle, köpeklerle, etrafımda birçok hayvanla büyüdüm. Önceki yıllarda yabancı kulüplerde oynadım, ardından yaz aylarında milli takıma gittim, bu yüzden evimden çok ayrı kaldım. Milli takımdan yüzde yüz keyif alamadım. Bütün kalbimle arkasında durmadım. Bir şeyi yüzde yüzde yüzümle yapmazsam bunun kimse için adil olmadığını düşünen bir insanım. Her zaman ailemle olan anlarımı özlüyorum. Profesyonel olarak spor yapan herkes bunun nasıl bir fedakarlık olduğunu bilir. Fedakarlıkların ancak yaptığınız işlere yüzde yüzünüzle kendinizi adadığınızda ve kalbinizle beraber yaptığınızda değer olduğunu düşünüyorum. O anda söyleyemedim, biraz ara vermeye ihtiyacım vardı. Sevdiklerimle kaliteli zaman geçirmek, dinlenmek ve odaklanmak için eve dönmem gerekiyordu. Hala gelişmeye ihtiyacım olduğunu düşünüyorum ve bunu kendim yapmak istedim. Bu yüzden geçen yaz bazı dersler aldım çünkü şu an beklentiler gerçeklerden farklı.”

Önümüzdeki kulüp sezonunda ABD’nin yeni profesyonel ligi LOVB’de yer alacak Drewniok, bu konudaki hislerini de okuyucuyla paylaştı: “Amerika’da yeni bir lige imza attığıma göre önümde uzun bir yaz var çünkü şampiyona kasım ayından önce başlamıyor. Yani belki kasım ayında oraya gideriz ve maçlar ocak ayında başlar. Çok zamanım olacak ve bu benim için çok değerli. Ailem ve voleybola duyduğum tutku arasındaki dengeyi bulmak istiyorum. Artık her ikisiyle de birlikte olma fırsatım var. Bu fırsat için minnettarım. Yazı milli takımla geçirirken, aynı zamanda kişisel projelere ve aileyle vakit geçirmeye zaman ayırmayı da düşünebilirim.

Yılın sonunda başlayacak bu yeni ligde yer alacağım için heyecanlıyım. Yalnızca altı takım olacak ve yaptıkları duyurular sebebiyle hepsinin yüksek seviyelerde olacağından eminim, çünkü kimlerin ligde yer alacağını biliyoruz. ABD Kadın Milli Takımı’ndan oyuncular da var ve onların voleybol seviyelerinin ne kadar yüksek olduğunu biliyoruz. Bu macerayı sabırsızlıkla bekliyorum ve neler getireceğini merak ediyorum. Gerçekten bu iş için çok fazla çaba harcandı. Rakamların ardındaki kişilikleri de göstermemizi, oyuncuları büyük bir hayranı olduğum bu toplulukla buluşturmamızı istiyorum. Bunu daha önce mesajlarımdan biliyorlar. Gerçekten sahip olduğum vizyona uygun ilerlediğimi hissediyorum ve özellikle yeniden yüksek seviyede rekabet edeceğim için heyecanlıyım. Bu mücadeleyi kabul ediyorum.”

Alman Voleybolcu Kimberly Drewniok, Milli Takım Ayrılığı Hakkında Konuştu3

Kaynak: Mozzart Sport, Miljana Rogac

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir