Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Azerbaycan, 2026 Avrupa Şampiyonası'nda Ev Sahibi24

Azerbaycan, 2026 Avrupa Şampiyonası’nda Ev Sahibi

Azerbaycan, Gürcistanlı komşularıyla birlikte 2017 yılında tarihi bir organizasyon gerçekleştirdikten dokuz yıl sonra, 2026 yılında CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak için geri dönüyor. Bu, Azerbaycan’ı Avrupa’daki voleybol mücadelesine geri getirmek ve aynı zamanda Azerbaycan Kadın Milli Voleybol Takımı gelişimine devam ederken onlara dört gözle bekleyecekleri heyecan verici bir organizasyon yaşatmak için eşsiz bir fırsat.

Azerbaycan Voleybol Federasyonu, Avrupa Şampiyonası’nın dört Grup Etabı’ndan birine ev sahipliği yapacak ve bunu 2017’de düzenledikleri çığır açan organizasyonun büyük bir kısmına ev sahipliği yapan yerde, Bakü’deki ikonik National Gymnastics Arena’da gerçekleştirecek. Burası Sırbistan’ın 2017’de Avrupa Şampiyonu olduğu; büyük, tutkulu bir taraftarın desteğiyle ev sahibi takımın yarı finalde ve bronz madalya maçında gerçek bir mücadele ortaya koyup yarışma tarihlerindeki en iyi dereceyi alarak yarışmayı dördüncü tamamladığı yer.

2026 yazının sonlarında yapılması planlanan organizasyonda Avrupa’nın en iyi 24 takımı yer alacak ve bunların altısı Bakü’de grup maçlarına çıkacak. Böylece Azerbaycan, çeyrek finale kadar maçlara ve başka bir grup etabına ev sahipliği yapacak olan diğer ev sahipleri Çekya ve İsveç‘e katılacak.

CEV Başkanı Aleksandar Boricic, Azerbaycan’ın 2026 Avrupa Şampiyonası ev sahipliği hakkında şöyle konuştu: “EuroVolley etkinliğinin yeni nesil Azerbaycanlı oyunculara ilham vereceğine ve aynı zamanda Azerbaycan Milli Takımı’nın mevcut oyuncularına ve 2026’da kendi topraklarında yarışmayı hedefleyen gençleri teşvik edeceğine inanıyoruz. Azerbaycan Voleybol Federasyonu’ndaki dostlarımız ve meslektaşlarımız ile tüm Avrupa’ya ve hatta daha da ötesine bu gerçek heyecanı götürmek için sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Azerbaycan, 2026 Avrupa Şampiyonası'nda Ev Sahibi1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir