Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Beyza Arıcı: “Yurt dışı hayalim var.”24

Beyza Arıcı: “Yurt dışı hayalim var.”

Milli orta oyuncu Beyza Arıcı, TRT Spor Yıldız Dijital’in konuğu oldu. Kendisine gelen soruları yanıtlayan 28 yaşındaki voleybolcu, “Yurt dışı hayalim var” dedi.

Beyza Arıcı:
“Yurt dışı
 hayalim var.”2

”Ülkemi temsil ettiğim için çok mutluyum.”

VNL kadrosuna nasıl seçildin, süreç nasıl gelişti ve ne hissettin?

“Uzun senelerin, uzun çalışmaların, emeğin karşılığı diyebilirim. Burada olduğum için çok mutluyum. Milli takım formasını taşımak ve bayrağımızı üzerimizde taşımak gerçekten onur verici. Çok onurlu hissediyorum. Ülkemi temsil ettiğim için mutluyum. Umuyorum güzel bir şekilde temsil etmeye devam edebiliriz.”

“İdolüm Maja Poljak.”

İdolün olan biri var mı?

“Açıkçası var. Ben de altyapıdayken izleme şansı elde etmiştim. Maja Poljak diyeceğim buna. Hem sahadaki hırsı, o mücadelesi, antrenmanlarda her boş anında çalışması veya maçtan kenara gelirdi orada bile oturmazdı çalışırdı. İdolüm olarak Maja’yı söyleyebilirim.”

Boskovic mi Egonu mu?

“Bu iki isim de sorulduğuna göre ikisi de şu an zirvedeki oyunculardan. Ve ben Boskovic diyeceğim. Sonuçta kaç senedir takım arkadaşım. Ona da sevgiler.”

”Yurt dışında oynama hayalim var.”

Gelecekte yurt dışında bir takımda oynama gibi bir hayalin var mı?

“Yurt dışında bir takımda oynama gibi bir hayalim var. Açıkçası genç yaşımdan beri var bu hayalim. Ancak 8. sezonuma giriyorum Eczacıbaşı’nda, bu sezondan sonra yurt dışı için bir adım atmayı istiyorum açıkçası. Bizim ülkemiz tabii ki de dünyadaki en iyi liglerden biri. Ancak hedeflerim ve hayallerim var. Gitmek istiyorum.”

Beyza Arıcı:
“Yurt dışı
 hayalim var.”1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir