Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Da-Yeong Lee Transfer

Da-Yeong Lee Jae-Yeong Lee Kardeşlerin Transfer Kaosu

Da-Yeong Lee Mecburi Yunanistan Serüvenini Tamamladı

Da-Yeong Lee’nin gelecek sezon Romanya’da oynayacağı resmen açıklandı. 15 Ekim 1996 doğumlu Güney Kore’li pasör, 16 yıl önce son şampiyonluğunu kazanan, 19 kez ülke şampiyonu Romanya ekiplerinden CS Rapid București ile anlaştı.

Da-Yeong Lee
2020/21 sezonunda smaçör olan ikiz kız kardeşi Jae-Yeong ile birlikte işledikleri okul şiddeti ve Da-Yeong’un aile içi şiddeti konusundaki tartışmaları ortaya çıktı ve okuldan süresiz olarak uzaklaştırıldılar.

Şubat 2021’e kadar oynadıkları Kore takımı Incheon Heungkuk Life Pink Spiders ile sözleşmeleri feshedildi. Kore Federasyonu ve kulüpleri tarafından ceza uygulandığı için ikiz kardeşler Uluslararası Voleybol Federasyonu’nun da (FIVB) müdahale etmek zorunda kaldığı transfer sonucunda 2021/22 sezonunu Yunanistan’ın PAOK Thessaloniki takımıyla geçirmek için anlaşma imzaladılar. Yunanistan kulübü tarafından Kore’li voleybol yıldızları olarak kabul gördüler.
Dizindeki sakatlık nedeniyle eve erken dönen Jae-Yeong’un aksine, Da-Yeong sezonu Yunanistan’da tamamladı. Hiçbir Kore kulübünün Lee kardeşlerle anlaşmadığı göz önüne alınırsa pasör Da-Yeong bir kez daha yurtdışı macerasına atıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir