Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Daniele Santarelli ''Türk halkına teşekkür ederim.''

Daniele Santarelli: ”Türk halkına teşekkür ederim.”

Daniele Santarelli ile birlikte ikinci kupa olarak gelen, Filenin Sultanları’nın 2023 CEV Avrupa Şampiyonası şampiyonluğunun ardından, İtalyan çalıştırıcı sosyal medyasında turnuvayı şu ifadelerle değerlendirdi; 

”Turnuva öncesi tek hedefimiz vardı; Dünya 1 numarası olarak geldiğimiz Avrupa şampiyonluğunu kazanmak. Hedefimize doğru emin adımlar attık. Her maçımızda çok güçlü rakiplerle mücadele ettik. Grup aşamasında ve özellikle final aşamasında karşılaştığımız tüm rakipler bizi çok daha iyi bir takım haline getirdi. Polonya, İtalya, Sırbistan gibi köklü voleybol ülkeleri ile karşılaştığımız maçların zorluk seviyesi bizi daha hırslı hale getirdi ve hedefe daha iyi odaklanmamızı sağladı. 

Sahada ve sahada birbirine tutunan, tutkulu, bağlı, inanılmaz oyunculardan oluşan inanılmaz bir grubum var. 

Takımımın heyecanına ortak olan ve bizi her zaman destekleyen Türk halkına teşekkür ederim. Takımıma ve bana çok güç verdiniz. 

Böyle mükemmel bir teknik ekibe sahip olduğum için çok şanslıyım. Onlarla çalışmaktan gurur duyuyorum. Başarılacak çok şey var, yetişilecek çok finaller, kazanılacak çok kupalar, daha uzun bir yol var. #tvforgtr 

Yeni hedef: Paris 2024!” 

Ayrıca Filenin Sultanları’nın başarılı antrenörü Daniele Santarelli yeni sezon hedefleri hakkında;

Conegliano ile hedefim her zaman her şeyi tekrar kazanmaya çalışmak ve belki de geçen sezon Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısızlığı telafi etmek, kazanmaktan asla yorulmam. Türkiye tarafında ise ben şahsen hiç Olimpiyatlara katılmadım, eğer oraya gidersek hedefimiz onu da kazanmaya çalışmak olacaktır. 

Türkiye’nin A Milli Kadın Voleybol Takımı ile Dünya Sırlaması’nda 1 Numara’ya yükselmesini ise;  

Türkiye şu anda Dünya sıralamasında 1 numaralı takım. Daniele Santarelli: Bu büyük bir mutluluk, ancak her zaman söylediğim gibi sıralama göreceli olarak önemli. Olimpiyatlara hak ederek gitmek istiyoruz. Ayın 8’inde Japonya’ya gideceğiz ve Olimpiyat elemelerindeki grubumuzda Brezilya ve ev sahibi Japonya gibi takımlarla bileti almak için karşılaşacağız. Bunlar hafife alınmaması gereken zorluklar. 

ifadeleriyle değerlendirdi. 

Milletler Ligi’nde Türkiye’nin tam kadro olduğu için diğer takımlardan daha güçlü olduğundan bahsedildi ama Avrupa Şampiyonası’nda da hikaye aynıydı. Bu durum hakkında Daniele Santarelli: 

Evet, belki Milletler Ligi’nde İtalya gibi diğer takımlardan daha fazla as kadroyla sahaya çıktık ama biz de önemli oyunculardan yoksunduk. Ama ben bu takıma kendi damgamı vurmaya çalıştım. Vargas’ın eklenmesiyle Derya Cebecioğlu ve çapraz Ebrar Karakurt gibi oyuncuları 4 numarada oynattım, libero Gizem Örge’yi geri çağırdım, ikinci pasör Elif Şahin’e özgüven kazandırdım. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir