Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonluğunu İstanbul’da Kutladı

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonluğunu İstanbul’da Kutladı

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonluğunu İstanbul’da kutladı. 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda finalde Sırbistan’ı mağlup ederek Avrupa şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımımız voleybol severlerle buluştu.

İstanbul Galataport’ta gerçekleşen kutlama öncesinde FIVB Milletler Ligi ve CEV Avrupa Şampiyonası’nda kazanılan kupalar kürsüye getirildi. Teknik ekip, sporcular ve yönetim kurulu üyeleri tek tek anons edilirken, meydanı dolduran binlerce vatandaş tezahüratlarla takıma destek verdi. Filenin Sultanları, kupa zaferini binlerce voleybol severle birlikte kutladı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, sahneye “Malatya bulunmaz eşin” türküsüyle çıktı. Malatyalı olan Üstündağ, kütüğü Malatya’da bulunan takımın yıldız isimlerinden Melissa Vargas’ı da yanına alarak oynadı. Bütün takım ikiliye eşlik ederken, Üstündağ sonrasında konuşmasını gerçekleştirdi.

Büyük bir alkış eşliğinde sözlerine başlayan Başkan Üstündağ, şunları kaydetti:

“Ben alkışı, bu kızları bugünlere getiren aileler için istiyorum. Onlar olmasaydı bu tabloyu yaşayamazdık. Türk çocukları, Cumhuriyetin 100’üncü yılında, daha önce alınmamış iki kupayla karşınızda. Ne kadar övünsek azdır. Bunlar bizim evlatlarımız. Bağrımıza basacağız, daha büyük başarılara imza atacağız. Bana bugün en çok sorulan soru, sırada ne olduğuydu. Sırada olimpiyat var. Biraz önce Malatya türküsüyle sahneye çıktım. Şubat ayında büyük bir deprem felaketi yaşadık. Depremi yaşayan 11 ilimizden birisi de Malatya’ydı. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Umarım bu kupalar onlara da moral olmuştur. Bu kupaları deprem bölgesindeki herkese hediye ediyorum. Siz böyle destek verdikçe bu kızlar daha büyük başarılara imza atacaktır.”

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli ise şunları söyledi:

“Gerçekten büyüleyicisiniz. Böyle bir günü yaşayacağımı hayal edemezdim. Türk seyircisiyle ilgili çok şey duymuştum ama bunu hayal edemezdim. Oyuncularımla, takımınla gurur duyurum. Harika bir iş başardık. Desteğiniz için, bizim için yaptıklarınız için çok teşekkürler”

A Milli Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem de “Enerjiniz harika. İyi ki varsınız. Ülkemizde görüyoruz dev ekranlarda bizleri destekliyorsunuz. Bunlar bizi çok mutlu ediyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemize böyle büyük önemli başarılar getirdiğimiz için gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir