Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
featured

Eczacıbaşı, 2023/2024 Sezonunu Açtı

Eczacıbaşı Dynavit, 2023/2024 Sezonunu yaptığı basın toplantısı ile açtı. Güçlü tam kadrosuyla medya gününü gerçekleştiren turuncu beyazlılar, Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın ev sahipliğini üstlendiği toplantıda, aramızdan ayrılışının 30. yılında Eczacıbaşı Topluluğu’nun kurucusu Dr. Nejat Ferit Eczacıbaşı’nı da andı.

Toplantıda konuşan Kulüp Başkanı Faruk Eczacıbaşı,Bugün bir arada olmamızı, bir hayalden yola çıkarak Şakir Eczacıbaşı ile birlikte Eczacıbaşı Spor Kulübü’nü hayata geçiren Nejat Eczacıbaşı’na borçluyuz” diyerek başladığı sözlerini şöyle sürdürdü: “Tekrar bir sezon başındayız. Bu aslında bizim için oldukça önemli bir gün, öncelikle bu sene cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıl dönümü, bu yıl dönümünde de Kadın Voleybol Takımımız ülkemize harika bir hediye verdi, göğsümüzü kabarttı. Kızlarımızı, kadınlarımızı içtenlikle kutluyorum. Bugünün bizim için özel bir gün olmasının bir diğer nedeni de; kurucumuz Nejat Eczacıbaşı vefat edeli bugün 30 sene oldu, umuyorum ki kardeşi Şakir bey ile temelini attığı Eczacıbaşı’nın bugün ne hale geldiğini bir yerlerden izliyordur. Bu sene Kanada Milli Takımının kaptanı Alexa Gray, Sırbistan Milli Takımı oyuncusu Jovana Stevanovic, Polonya Milli Takımı oyuncusu Martyna Czyrnianska ve hepimizin çok sevdiği Naz Aydemir Akyol aramıza katıldı. Geçen yıl CEV Şampiyonlar Ligi’nde final oynadık, bu yıl da her yıl gibi yarışacağımız her kulvarda hedefimiz şampiyonluk. Sezonumuzu 14 Ekim cumartesi günü Türk Hava Yolları karşılaşması ile açıyoruz. Takımımıza yeni sezonda başarılar diliyorum.”

Geçtiğimiz sezonda Genç Kızlar ve Küçük Kızlar kategorilerinde şampiyonluk elde eden Eczacıbaşı sporcularını ve teknik ekibi de kutlayan Faruk Eczacıbaşı, ”Eczacıbaşı Spor Kulübü olarak, kuruluşumuzdan bu yana kız çocuklarına ve kadın sporculara destek veriyoruz. Bu amaç doğrultusunda 2015 yılında hayata geçirdiğimiz Geleceğe Smaç Projesi sayesinde binlerce genç kızımızı voleybolla ve sporla buluşturduk, buluşturmaya da devam ediyoruz. Projeye başladığımız günden bugüne bünyemize 6280 lisanslı sporcu, altyapı kadrolarımıza 34 sporcu kazandırdık. 2023-2024 sezonuna 2150 lisanslı sporcu ve 2200 voleybol okulu öğrencisi olmak üzere toplam 4350 öğrenci ile başladık. Tüm Geleceğe Smaç kampüslerinde antrenman yapan öğrenci sayısının bu sezon içinde 6000’i geçmesini bekliyoruz.” dedi.

 Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş: ”Bu sezon hayallerimiz, hedeflerimiz çok fazla.”

Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş: ”Bu sezon hayallerimiz, hedeflerimiz çok fazla ve bu konuda çok heyecanlıyız. Bu başarıları yakalamak için Puzzle’ın tüm parçalarını bir araya getirdiğimizi düşünüyorum. Tüm organizasyon bu sene en güçlü ve en tecrübeli halini aldı. Son yıllarda kurduğumuz en güçlü kadrolardan biri oldu. Elimizde her zaman bu kulübü ve tüm voleybol ailesini çok güzel şekilde temsil eden oyuncularımız var, bu oyunculara da çok iyi eklemeler yaptık. Bugün biz de takım olarak ilk kez bir araya geldik, dolayısıyla antrenman yapamadık, bu akşamki antrenmanı heyecanla bekliyorum.” dedi.

Tijana Boskovic: ”Hedeflerimize doğru yol almak istiyoruz”

Takım kaptanlarından Sırp pasör çaprazı Tijana Boskovic takım hedeflerinden bahsederken: ”Simge ile beraber kaptanlıkta dördüncü yılım ve çok mutluyum. Geçen yıl 2 final oynadık; bu sene daha da güçlü şekilde hedeflerimize doğru yol almak istiyoruz, bu kulüp bunu hak ediyor. Bu sene yeni oyuncular aramıza katıldı, çok kaliteli, tecrübeli oyuncular aramıza eklendi, hepimiz üstüne koyarak takım olarak büyüyecek ve başarılara ulaşacağız.” dedi.

Kaptan Simge Aköz: ”Umarım bu sene kupalar Atatürk’ün Kızları’nın olur.”

Son olarak takım kaptanı Simge Aköz: ”Her sezon başında olduğu gibi sizlerle bugün burada olmak çok kıymetli. Çok değerli bir takıma sahibiz, umut ediyorum ki çok güzel bir sinerji yakalayarak, başarılı bir sezon geçiririz. Umarım bu sene kupalar Atatürk’ün Kızları’nın olur.” dedi.

Hedef; tüm kulvarlarda şampiyonluk

İmza attığı başarılarla kurulduğu günden bu yana binlerce kız çocuğuna ilham olan Eczacıbaşı Dynavit, her yıl olduğu gibi bu sene de voleybolun en üst organizasyonlarında mücadele etmeye devam edecek. Turuncu beyazlılar 2023/2024 sezonunda CEV Şampiyonlar Ligi, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, Sultanlar Ligi, AXA Sigorta Kupa Voley’de şampiyonluk parolasıyla sahada olacak. 

Yeni transferler heyecan uyandırdı

Sezon öncesinde heyecan kat sayısı git gide artarken Eczacıbaşı Dynavit’in yeni transferleri de kameraların karşısına geçti. Eczacbaşı Dynavit, Kanada Milli Takımı’nın kaptanı Alexa Gray, Sırbistan Milli Takımı oyuncularından Jovana Stevanovic, Polonya Milli Takımı’nın gelecek vaat eden oyuncusu Martyna Czyrnianska’nın yanı sıra, Eczacıbaşı Spor Kulübü altyapısından yetişen ve bu sezon Eczacıbaşı Dynavit’ine geri dönen Naz Aydemir Akyol gibi iddialı isimlerle kadrosunu güçlendirdi.

Eczacıbaşı Dynavit 2023/2024 Oyuncu ve Teknik Kadrosu

1 Tuna Aybüke ÖZEL
2 Simge Şebnem AKÖZ
3 Tijana BOSKOVIC
4 Beyza ARICI
7 Hande BALADIN
8 Yasemin GÜVELİ
9 Alexa Lea GRAY
10 Yaprak ERKEK
11 Naz AYDEMİR AKYOL
12 Elif ŞAHİN
15 Jovana STEVANOVIC
18 Irina VORONKOVA
19 Defne BAŞYOLCU
20 Martyna CZYRNIANSKA
22 Cansın ŞENDİR
88 Sinead JACK-KISAL

 

Başantrenör: Ferhat AKBAŞ

Yrd. Antrenör: Przemyslaw KAWKA – Kaan İNCEKARA – Canberk TEKMEN – Erman GÜÇİN

Sağlık Ekibi: Daniela SALAMI – Kübra GÜNEŞ DOĞAN – Cihan FİDAN – Ali DEMİRCAN – Tolga AYDOĞ

Kondisyoner: Lukasz FILIPECKI

İstatistik: Fatih KURNAZ – Mehmet SÖNMEZ

Eczacıbaşı Dynavit 2023 - 2024

Eczacıbaşı Dynavit, 2023_2024 Sezonunu Açtı

Tijan Boskovic Eczacıbaşı, 2023_2024 Sezonunu Açtı

Ferhat Akbaş Eczacıbaşı, 2023_2024 Sezonunu Açtı

Faruk Eczacıbaşı Eczacıbaşı, 2023_2024 Sezonunu Açtı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir