Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Elena Pietrini: “Terzic ile çalışarak deneyim kazanmak istedim.”24

Elena Pietrini: “Terzic ile çalışarak deneyim kazanmak istedim.”

24 yaşındaki İtalyan milli smaçör Elena Pietrini, sezon başından beri Rus Ligi’nde Dinamo-Ak Bars için mücadele ediyor. Dinamo-AkBars için verdiği özel röportajda Pietrini, yaklaşık bir sezondur tecrübe ettiği Rus Ligi ve ligde yaklaşan Play-Off mücadeleleri hakkında açıklamalarda bulundu. Dinamo-Ak Bars Başantrenörü Zoran Terzic ile ilgili konuşan Elena Pietrini, “Terzic ile çalışarak deneyim kazanmak istedim” dedi.

Elena Pietrini Terzic ile çalışarak deneyim kazanmak istedim1

“İtalya Ligi’nde rekabet daha yüksek.”

Rusya Ligi’nin seviyesini nasıl buldunuz? İtalya Ligi ile karşılaştırabilir misiniz?

“Rusya ve İtalya ligleri bazı açılardan birbirine benziyor, ama bunun şu anda yalnızca Rusya’da en üst sıralarda yer alan takımlar için geçerli olduğunu düşünüyorum. Genel olarak konuşursak, bana göre İtalya Ligi’nde rekabet şu anda daha yüksek.”

Rus Ligi’ndeki takımlardan hangileri daha çok aklınızda kaldı?

“Bu sezon sıralamada üst sıralarda bulunan takımları beğendim. Bunlar Dinamo Moskova, Leningradka, Lokomotiv Kaliningrad ve tabii ki bizim ekibimiz.”

Özellikle hangi oyuncu sizi özellikle etkiledi ve hatta şaşırttı?

“Dinamo Moskova’dan Natalia Goncharova olabilir. Rusya’da ona karşı oynama şansı elde ettim ve beni etkiledi. Yaşına göre çok hızlı bir oyun ve dayanıklılık sergiliyor. Maçın başından sonuna kadar hiç gevşemeden mükemmel bir performans sergiliyor ve takımına katkı sağlıyor.”

Yabancı oyuncular, yüksek blok ve farklı taktikler nedeniyle Rus voleyboluna uyum sağlamanın pek de kolay olmadığını söylüyor. Sence de öyle mi?

“Bence öyle değil. Rus voleyboluna adapte olmakta pek zorluk yaşamadım.”

Elena Pietrini Terzic ile çalışarak deneyim kazanmak istedim2

“Terzic ile çalışarak deneyim kazanmak istedim.”

Dynamo-Ak Bars’a Zoran Terzic’le çalışmayı çok istediğin için geldiğin söyleniyordu. Bu gerçekten doğru mu?

“Kazan’a gelmeye karar vermemin başlıca sebeplerinden biri Terzic’le çalışacak olmamdı. Kariyerini ve çalıştırdığı takımları her zaman takip ettim. Bir antrenör olarak kendisini ve işini yaparken kullandığı yöntemleri çok beğeniyorum ve bunu kendi gözlerimle görmek ve onunla çalışarak deneyim kazanmak istedim.”

Zoran Terzic bu sezon sakatlıklar konusunda şanssızlıklar yaşadığını söyledi. Bunun nedeni ne? Mesela, top yüzünüze çarptığı için bir maç oynayamamıştınız.

“Evet, kesinlikle pek şanslı değilim. Ama bunun yanında Rusya’da maçlara yönelik fiziksel hazırlıklar daha önce tecrübe ettiğimden farklı. Ve tabii sık uçuşlar ve saat farklılıkları da iyileşme konusunda pek fayda sağlamıyor.”

Birçok taraftar neden dizliksiz oynadığınızı merak ediyor.

“Birkaç yıldır dizliksiz oynuyorum. ‘Neden onları çıkardın?’ derseniz; oyun sırasında beni rahatsız ettiler. Bacaklarımı rahatsız ettiler, bacaklarımı çok sıkıyorlar ve bu durum hoşuma gitmiyordu. Hala maçlarda dizlik kullanma gibi bir düşüncem yok.”

Play-Off Etabı öncesinde neler hissediyorsun?

“Play-Off’ların başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum. Bana genelde Play-Off’lar şampiyonanın en önemli ve ilgi çekici kısmıymış gibi geliyor. Ekibime ve takım arkadaşlarıma güveniyorum. Umuyorum ve inanıyorum ki çok güzel sonuçlara ulaşacağız. Taraftarlarımızı maçlarımıza davet etmek istiyorum. Desteğiniz bizim için çok önemli ve bize çok yardımcı oluyor!”

Elena Pietrini Terzic ile çalışarak deneyim kazanmak istedim3

Röportajın tamamı için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir