Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Filenin Sultanları

Filenin Sultanları 2022 Dünya Şampiyonası’nda

FIVB Dünya Şampiyonası’nda Filenin Sultanları Heyecanı Başlıyor

Filenin Sultanları

FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek olan Filenin Sultanları’nın grup aşamasındaki rakipleri belli oldu. 23 Eylül – 15 Ekim 2022 tarihleri arasında Hollanda ve Polonya ev sahipliğinde düzenlenecek olan organizasyonun İsviçre’nin Lozan kentindeki FIVB Genel Merkezi’nde gerçekleşen kura çekimi sonucunda Filenin Sultanları, B Grubu’nda yer aldı. Milliler, grup aşamasında Polonya, Hırvatistan, Tayland, Güney Kore ve Dominik Cumhuriyeti ile mücadele edecek.

FIVB Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası Grupları

      A Grubu: Hollanda, İtalya, Belçika, Porto Riko, Kamerun, Kenya

      B Grubu: Türkiye, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Güney Kore, Tayland, Hırvatistan

      C Grubu: A.B.D., Sırbistan, Almanya, Bulgaristan, Kanada, Kazakistan

      D Grubu: Brezilya, Çin, Japonya, Kolombiya, Arjantin, Çekya

Filenin Sultanları ABD Voleybol Kupası’nda gösteri ve hazırlık maçlarına çıkacak.

ABD Volley Cup olarak duyurulan ve toplam üç gösteri maçına çıkacak olan Milli Takımımız, 23 Eylül – 15 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan FIVB Dünya Şampiyonası için hazırlık maçı olarak değerlendirecek. Takımlar 27 ve 28 Ağustos tarihlerinde Long Beach State’deki Walter Pyramid’de iki maça çıktıktan sonra son gösteri maçlarını gerçekleştirmek üzere 30 Ağustos’ta UC San Diego’daki LionTree Arena’ya gidecek.

Filenin Sultanları 27 – 30 ağustos tarihlerinde gerçekleştireceği gösteri maçlarını hazırlık maçı gibi değerlendirecek. Şimdiye kadar ABD ile karşılaştıkları maçlarda oldukça rekabetçi mücadeleler sergileyen A Milli’lerimiz, bu üç maçı Dünya Şampiyonası öncesinde muhtemel rakiplerinden ABD ile karşı karşıya gelme şansını bulacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir