Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Sırbistan Cumhurbaskanı Aleksandar Vucic ''Karakurt ve Vargas'ı Sevindirdik’’

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ”Karakurt ve Vargas’ı Sevindirdik”

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Voleybolda Avrupa ikincisi olan takımını ağırladı. Tijana Boskovic ve Maja Ognjenovic önderliğinde Sırbistan Kadın Milli Voleybol Takımı, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile Final’de karşılaştıkları Filenin Sultanları mücadelelerini değerlendirdiler.

Cumhurbaşkanı: ‘Karakurt ve Vargas’ı” Sevindirdik

Bu, büyük şampiyonların bir özelliğidir; benim aptalca şakalarımdan birinde gülümserler ve aynı zamanda yeni bir turnuvaya hazırlanırlar. Çok sayıda altından sonra bir gümüş kazandığınızda bir yenilgi olamaz.

Bu Karakurt ve Vargas’ın sevinmesi, sevindirilmesiydi.

Onlara tebrikler, ama Paris’te işler farklı olacak. Her şey için teşekkürler, o güzel gülümsemenizle mücadele ettiğiniz için, Daniele Santarelli gibi olmadığınız için, başkasının yenilgisine sevinmediğiniz için sonsuz teşekkürler… Ve onu buraya kabul etmiştim…

Duyduğuma göre elemelerde Hollandalı ve Çinli kadınlarla mücadele edeceksiniz…Paris’in bizim için en önemli şey olduğunu biliyorsunuz.

Altın için ödülü 100.000 avroya çıkaracağız, Paris’ten gelen her altın madalya için de 200.000’e de çıkarabiliriz.

Paris’te herkesi yenmek güzel olurdu; Çinli, Amerikalı ve Türk kadınları.

Tijana, ne derse desinler senin Melissa Vargas’tan daha iyi olduğunu biliyoruz. Ve biliyorsunuz ki ülkedeki herkes aynı şeyi düşünüyor.

Senin bazen dört metreden hücum etmek zorunda kaldığını ama onun bazen bloksuz hücum ettiğini söylemem bile, sana rakiplerin turnuva boyunca böyle bir şey vermediler.

Tijana Boskovic:

Son yıllarda Türk milli takımı gerçekten çok formda ve Türk voleybolu genel olarak büyük bir yükselişte. Onları büyük turnuvalarda hep madalya için favorilerden biri olarak düşündüğümüz için sonuca hiç şaşırmıyorum. Bu yılki VNL’de ve Avrupa Şampiyonası’nda olağanüstü bir performans sergilediler ve harika bir yaz geçirdiler. İki altın madalya kazandılar. Bunun için tebrikler, ancak finali kazansaydık, bu da hak edilmiş bir başarı olurdu çünkü çok yakın bir mücadele oldu ve detaylar farkı yarattı.

Maja Ognjenovic:

Düşündüm ve şu an kesin bir evet ya da hayır cevabı veremem. Bir takım böyle bir hamleye ihtiyaç duyuyorsa ve federasyon veya ülke bunu destekliyorsa, neden olmasın?

Spor dünyasında bu durum artık oldukça normalleşti. Sporun gelişimine etkisi de olabilir, belki de önemli ölçüde değil, ancak benim için milli takım için oynamak vatanseverlik, milli kimlik ve her şeyin üzerinde duygu ile yakından ilişkilendirilmiştir. Bu nedenle böyle konularda yorum yaparken hafif bir tereddütüm var.

Buna karşı bir şeyim yok ve Melisa Vargas ile ilgili bütün hikayeyi biliyorum. Kendi ülkesinde oynamak için fırsat sağlanmadı ve üzücü bir hikaye var, bu yüzden neden böyle üst düzey voleybolcuya şans verilmesin? Şimdi kafamda bir soru işareti var, sanki Türkiye o olmadan Türkiye olmazmış gibi. O, bu turnuvada önemli bir katkı sağladı takımın yarısı demiyorum ancak çok yardımcı olan bir oyuncu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir