Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Filenin Sultanları Üçüncülük VNL 2022

Filenin Sultanları Üçüncülük Maçına Çıkıyor

Filenin Sultanları VNL 2022 Üçüncülük İçin Sırbistan Karşısında

Filenin Sultanları üçüncülük için VNL 2022’de son maçına çıkıyor. Yarı finalde İtalya’ya 3-0 kaybettikten sonra Sırbistan ile üçüncülük maçına çıkacak olan Filenin Sultanları turnuvayı madalya ile kapatmak için son kez sahada olacak. Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen VNL 2022 final etabının son gününe geldiğimizde önce 15:00’te TRT1 ekranlarından naklen yayınlacak olan üçüncülük için Türkiye Sırbistan karşı karşıya gelecek. Ardından TRT Spor Yıldız’da yayınlanacak olan Final karşılaşması 18:30’da başlayacak.

Filenin Sultanları VNL özelinde daha önce iki defa madalya kazanmıştı. 2018’de gerçekleşen turnuvada finalde ABD’ye 3-2 kaybederek ikinci sırada gümüş madalya ile tamamlamıştık. Geçtiğimiz yıl düzenlenen VNL 2021’de ise üçüncülük maçında Japonya’yı 3-0 geçerek bronz madalya kazanmıştı. Bugün oynanacak olan Türkiye Sırbistan karşılaşmasının ardından üçüncü defa madalya ile turnuvayı kapatmak isteyen milli takımımız 15:00’te final karşılaşması öncesi kozlarını paylaşacak. Filenin Sultanları üçüncülük karşılaşmasında…

Filenin Sultanları Yarı Final İtalya

Filenin Sultanları Üçüncülük Maçına Gelene Kadar Çıktığı Karşılaşmalar

Filenin Sultanları yarı finalde İtalya’ya 3-0 kaybetmesinin ardından üçüncülük için 15:00’te Sırbistan ile karşılaşacak. Bu noktaya gelene kadar üç ayrı etapta ve çeyrek finallerdeki Tayland karşılaşması dahil 13 maça çıktı. Ankara etabıyla başlayan VNL 2022, Brezilya ve Kanada etaplarıyla tamamlanıp final etabı için yeniden Ankara’ya döndü. Çeyrek finallerde Tayland’ı 3-1 geçtikten sonra İtalya’ya 3-0 kaybederek finallere çıkamadık. Bu noktaya gelene kadar çıktığımız karşılaşmaların sonuçları ise şu şekilde tamamlandı.

İlk Hafta / Ankara Etabı

Türkiye – İtalya  3-0

Türkiye – Çin  1-3

Türkiye – Bulgaristan  3-0

Türkiye – Belçika  3-1

İkinci Hafta / Brezilya Etabı

Türkiye – Brezilya  1-3

Türkiye – Sırbistan  2-3

Türkiye – Almanya  3-0

Türkiye – Güney Kore  3-1

Üçüncü Hafta / Kanada Etabı

Türkiye – Kanada  1-3

Türkiye – Hollanda  3-0

Türkiye – Japonya  3-1

Türkiye – ABD  2-3

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir