Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Filenin Sultanları “Yılın İlham Veren Kadınları” Seçildi11

Filenin Sultanları “Yılın İlham Veren Kadınları” Seçildi

10. kez düzenlenen GQ Men Of The Year ödül töreninde “Yılın İlham Veren Kadınları” ödülünü Filenin Sultanları kazandı.

Ödül törenine Filenin Sultanları adına ödüllerini almak üzere milli voleybolcularımız İlkin Aydın ve Gizem Örge katıldı.

Filenin Sultanları’nın Liberosu Gizem Örge: ”Lütfen kızlarınıza inanmaktan ve onları sevmekten vazgeçmeyin.”

Teşekkür ederim, öncelikle harika görünüyorsunuz. Gerçekten burada olmak çok heyecan verici. Cumhuriyetimizin 100. yılında tarihe adını  altın harflerle yazan Türk Milli Kadın Voleybol Takımımızın bir parçası olarak, siz değerli isimlerin önünde Milli Takımımız adına bu ödülü almaktan büyük onur duyuyorum. Şunları eklemek istiyorum: Yeteneği olan ama cesaret bulamayan, ya da cesareti kırılmış; çalışma azmi olan ama fırsat bulamayan ya da fırsat verilmeyen bütün kadınlara ışık olmaya, örnek olmaya ve onlar için savaşmaya devam edeceğiz. Sözlerimi tamamlarken kız babalarına bir parantez açmak istiyorum: Lütfen kızlarınıza inanmaktan ve onları sevmekten vazgeçmeyin. Sevgi ve inançla büyümüş bir kız çocuğunun neler başarabileceğine siz bile inanamayacaksınız. Çok teşekkür ederim.” sözlerine yer verdi.

Gizem Örge’den sonra konuşmasını yapmak için mikrofon başına geçen Filenin Sultanları’nın smaçörü İlkin Aydın:

“Herkese iyi akşamlar, buraya çıkana kadar bu kadar heyecanlanacağımı düşünmemiştim. Bu kadar kaliteli ve çağdaş insanların arasında bu konuşmayı yapabiliyor olmak çok büyük gurur. Çok adil olmayan bir papyon savaşına girmişim. Bu da ayrı bir konu. Öncelikle GQ ailesine tabii ki çok teşekkür ediyoruz. Yıllar önce bizim başlattığımız bu sessiz devrim cumhuriyetimizin 100. yılında daha sesli, daha coşkulu bir hale geldi. Tabii ki başta arkamızdaki federasyonumuz olmak üzere bize bu sürede saat fark etmeksizin destekleyen herkese çok teşekkür etmek istiyorum. ‘Filenin Sultanları’ diyoruz ama nam-ı değer ‘Atatürk’ün Kızları’ demek benim daha çok hoşuma gidiyor. Onun bizim bu şekilde yaşamamızı sağladığı Türkiye’de yaşıyor olmak ve bunun bir parçası olabilmek çok büyük gurur. Buradan tüm kadınlarımıza ve kız çocuklarımıza sesleniyorum: ışığı bulduğunuz zaman yakalayın sönmeden önce. Çok teşekkür ederim.” dedi.

Filenin Sultanları, nam-ı değer “Atatürk’ün Kızları”ndan Gizem Örge ve İlkin Aydın, ödül konuşmalarıyla da “Yılın İlham Veren Kadınları” ödülünü ne kadar hak ettiklerini kanıtlamış oldular.

Filenin Sultanları “Yılın İlham Veren Kadınları” Seçildi

İlkin Aydın, 2023 GQ Men Of The Year karelerini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Geçtiğimiz 2022 yılında ise Giovanni Guidetti ise, GQ Men Of The Year Eşitlik Ödülü Giovanni Guidetti’nin olmuştu. Detaylar için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir