Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Filenin Sultanları'ndan THY'ye Tepki24

Filenin Sultanları’ndan THY’ye Tepki

A Milli Kadın Voleybol Takımımız Filenin Sultanları, VNL 2024’ün ikinci ayağı için çıktıkları 13 saatlik ABD yolculuğunda, ana sponsoru Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağıyla seyahat etmeleri sebebiyle tepki gösterdi. Olimpiyat senesinde ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarına ve maçlarına devam edecek olan Filenin Sultanları, Instagram üzerinden yaptıkları paylaşımlarla uçuş koşullarını göstererek tepkilerini dile getirdi.

Instagram Paylaşımlarıyla Tepki

Filenin Sultanları, Instagram üzerinden paylaştıkları fotoğraf ve videolarla nasıl bir şekilde yolculuk yaptıklarını göstererek, ekonomi sınıfında ve birbirinden uzak koltuklarda seyahat etmelerine dair tepkilerini dile getirdi. Sporcularımızın uzun boyları ve koltuk mesafelerinin yakınlığı 13 saatlik bir yolculuk neticesinde yaşanabilecekleri çok net bir şekilde gösteriyordu.

Filenin Sultanları'ndan THY'ye Tepki1

Sosyal Medyada Tepki Giderek Büyüyor

Sosyal medyada hızla yayılan tepkiler, voleybolseverler ve spor camiası tarafından da desteklendi. Taraftarlar, Filenin Sultanları’nın daha iyi şartlarda seyahat etmelerini talep ederek, TVF ve THY’yi eleştirdi.

Filenin Sultanları’nın Tepkisinin Ardından THY’den Açıklama

Büyüyen tepkiler üzerine Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün bir açıklama yaptı. Üstün, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Gerek ulusal, gerek de global düzlemde sporun ve sporcunun en güçlü sektörel destekçilerinden biri olan markamızın, sponsoru olduğu tüm federasyonlarımız için yıllık uçuş kapasitemiz dikkate alınarak, sene başında belirli bir uçuş planlaması yapılmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup, yetkililerince sağlanmaktadır.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir