Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Güney Koreli Libero Oh Ji-young, V League'den Uzaklaştırıldı24

Güney Koreli Libero Oh Ji-young, V League’den Uzaklaştırıldı

Kore Voleybol Federasyonu (KOVO) Salı günü yaptığı açıklamada, Gwangju AI Pepper Savings Bank AI Peppers’ın liberosu Oh Ji-young’un takım arkadaşlarına zorbalık yaptığı gerekçesiyle bir yıl boyunca V League’den uzaklaştırıldığını duyurdu.

KOVO, Salı günü Oh’u ve etkilenen oyuncuları Batı Seul’deki genel merkezine çağırdı ve takım arkadaşlarına zorbalık yaptığını ve sözlü tacizde bulunduğunu doğruladıktan sonra Oh’a uzaklaştırma cezası verdi.

KOVO, etkilenen takım arkadaşlarının isimlerini açıklamadı ancak bir basın açıklamasında Oh’un davranışlarını “profesyonel sporlarda ortadan kaldırılması gereken kötü alışkanlıklar” olarak adlandırdı.

Bu uzaklaştırma, V League tarihinde ilk kez bir oyuncunun kendi takım arkadaşlarına zorbalık yaptığı gerekçesiyle ceza aldığı anlamına geliyor. Oh, uzaklaştırma süresi boyunca yurt dışında oynamaya devam edebilir, çünkü V League’nin bir oyuncuyu yalnızca kendi sistemi içerisinde voleybol oynamaktan uzaklaştırma hakkı bulunuyor.

35 yaşındaki Oh, profesyonel kariyerine 2006’da Gumi Korea Expressway’de (şu anki adı Gimcheon Korea Expressway Hi-Pass) başladı, ardından 2017’den 2021’e kadar şimdiki adı Jung Kwan Jang Red Sparks olan Daejeon KGC’de ve 2021’den 2022’ye kadar da GS Caltex Seul Kixx’te oynadı. Ardından kulübün kurulmasından bir yıl sonra, 2022’de Peppers’a katıldı. Ayrıca 2010’dan 2021’e kadar milli takımda düzenli olarak yer aldı ve bu süre zarfında 2010 Asya Oyunları’nda gümüş madalya kazandı ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yarı finale yükseldi.

Güney Koreli Libero Oh Ji-young, V League'den Uzaklaştırıldı1

Kaynak: Korea JoongAng Daily

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir