Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Isabelle Haak, İsveç'te Victoria Ödülü'nün Sahibi Oldu24

Isabelle Haak, İsveç’te Victoria Ödülü’nün Sahibi Oldu

Dünyanın en iyi kadın voleybolcularından biri olan İsveçli pasör çaprazı Isabelle Haak, sürekli büyüyen özgeçmişine bir ödül daha ekledi. Haak, geçirdiği olağanüstü 2023-2024 sezonu ile 2024 Victoria Ödülü’ne layık görüldü. İsveçli voleybolcu birkaç hafta önce İtalya kulübü Imoco Volley Conegliano ile CEV Şampiyonlar Ligi’ni kazanmakla kalmadı, aynı zamanda turnuvanın finalinde en skorer oyuncu oldu ve yerli rakipleri Allianz Vero Volley Milano ile karşılaştıkları maçın MVP’si seçildi. Isabelle ve kulübü İtalya Kupası ve İtalya Süper Kupası’nı da kazandılar. Ardından gerçekten mükemmel ve başarılı bir sezonu tamamlayarak İtalya şampiyonu oldular.

Haak, 14 yaşında İsveç Milli Takımı’yla ilk maçına çıkmıştı. Şu anda ise İsveç voleybolunun gerçek yüzü. Başarılı profesyonel kariyeri boyunca İsveç, Fransa, Türkiye ve İtalya liglerinde forma giydi ve bunun sonucunda bir dizi başarı ve ödül kazandı. Etkileyici koleksiyonuna şimdi bir ödül daha eklendi: Victoria Ödülü 2024.

Isabelle Haak, İsveç'te Victoria Ödülü'nün Sahibi Oldu1

“Bu prestijli ödülü almak gerçekten büyük bir onur. Hatta biraz şaşırdım, ama aynı zamanda İsveç’te çok küçük bir spor olan voleybolun bu şekilde fark edilmesi elbette çok önemli.” (Isabelle Haak)

Haak, kariyeri boyunca 2 İsveç Ligi ve 2 İsveç Kupası şampiyonluğu (Engelholms VS ile); 2 Türkiye Kupası, 2 Sultanlar Ligi, 1 CEV Şampiyonlar Ligi, 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası, 1 Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu (VakıfBank ile); 2 İtalya Süper Kupası, 2 İtalya Kupası, 2 İtalya Ligi, 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası, 1 CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu (Imoco Volley Conegliano ile) elde etti. ‘Bella’ bu turnuvaların çoğunda defalarca MVP seçildi. Henüz 24 yaşında olmasına rağmen gerçek bir voleybol yıldızı ve tüm spor dallarında İsveç’in en iyi sporcularından biri. İtalya’daki son sezonu büyüleyiciydi çünkü katıldığı her turnuvayı kazandı.

Victoria Ödülü sahibi Haak, İsveçli spor efsaneleri grubuna da katılmış oldu. Victoria Ödülü, 1979’dan beri her yıl Veliaht Prenses Victoria tarafından Victoria konseri sırasında veriliyor. Bu yılki tören 14 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Konser, her yıl Veliaht Prenses’in doğum günü anısına yapılıyor. Kutlama Borgholm Kalesi’nde gerçekleşiyor ve önde gelen sanatçıların performansları, Victoria Ödülü’nün verilmesi ve Veliaht Prenses Victoria’nın fonu için bağış toplanmasıyla tamamlanıyor.

Toplanan fonlar, engelli çocukların diğer tüm çocuklarla aynı etkinliklere katılabilmeleri için kullanılıyor. Kamp faaliyetleri, geziler ve farklı sporları deneme fırsatı ile beraber diğer çocuklardan soyutlanmanın engellenmesini, yaşam kalitesinin yükseltilmesine, özgüvenin güçlenmesine ve yeni arkadaşlar edinme fırsatının sağlanmasına katkı sağlayacak eylemlerin desteklenmesi amaçlanıyor.

Isabelle Haak, İsveç'te Victoria Ödülü'nün Sahibi Oldu2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir