Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Stephane Antiga Scandicci'nin Yeni Başantrenörü Oldu24

Stephane Antiga Scandicci’nin Yeni Başantrenörü Oldu

Savino Del Bene Scandicci, Stephane Antiga’nın takımın yeni başantrenörü olduğunu duyurdu. Scandicci, dört sezondur takıma liderlik yapan Massimo Barbolini ile yollarını ayırdı.

Eski bir profesyonel voleybolcu olan Stephane Antiga, uluslararası voleybol dünyasında prestijli bir özgeçmişe sahip. Çok sayıda ulusal ve uluslararası şampiyonlukla dolu bir smaçör olarak voleybol kariyerini noktalayan Antiga, antrenör olarak kariyerine başladı. Üst düzey takımlara liderlik etti ve Polonya Milli Takımı’yla 2014 Dünya Şampiyonası da dahil olmak üzere önemli sonuçlar elde etti.

Savino Del Bene Scandicci’nin Sportif Direktörü Francesco Paoletti, 2020-2021 sezonundan beri takımın başantrenörlüğünü üstlenen Massimo Barbolini için;

“Massimo ile dört sezon süren yolculuk sona eriyor. Bu dört sezondan sonuncusu, sadece birkaç hafta önce kulübümüz tarihinde ilk kez, süper lige çıkışından tam 10 yıl sonra ulaşılan şampiyonluk finaliyle noktalandı. Teknik ilerlemenin kalitesinin yalnızca 2022 CEV Challenge Kupası ve 2023 CEV Kupası’ndaki zaferlerle değil, aynı zamanda her sezon elde edilen devamlı gelişimle de ortaya çıktığını düşünüyorum. Bu nedenle, önümüzdeki haftalarda İtalyan Milli Takımı’yla önemli bir hedefi olan Massimo Barbolini’yi selamlıyor ve profesyonel kariyerinde başarılar diliyorum.”

Scandicci’deki ekibini tanıma fırsatı bulan Stéphane Antiga, bu yeni profesyonel deneyimden duyduğu büyük heyecanı dile getirdi:

“Scandicci’de olmak benim için kesinlikle güzel bir macera ve büyük bir mücadele. Son beş yıldır görev aldığım Polonya Ligi’nden daha üst seviyede olan İtalya Ligi’ni keşfedeceğim için mutluyum. Savino Del Bene Scandicci hırslı ve çok iyi organize olmuş bir takım, normal sezonda elde ettikleri ikincilik ve Conegliano’ya karşı oynadıkları şampiyonluk finali ile bu sezon başardıklarını görmek çok güzeldi. Massimo Barbolini ve tüm ekibinin son yıllarda yaptığı çalışmaları devam ettirmek ve daha da ileriye götürmek istiyorum. Size hayal kurduran ve takımın daha da ileriye gitmesini istediğim bir turnuva olan Şampiyonlar Ligi’ne bu sezon yeniden katılmak güzel olacak, dolayısıyla bu da bir hedef olacak. Çok mutluyum ve başlamak için sabırsızlanıyorum!”

Stephane Antiga Scandicci'nin Yeni Başantrenörü Oldu1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir