Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
julia bergmann

Julia Bergmann Brezilya’da İlk Hafta Öne Çıkan İsim

Brezilya’nın VNL 2022’de Öne Çıkan İsmi Julia Bergmann ile Tanışın

Julia Bergmann

Julia Bergmann Brezilya Kadın Voleybol Milli Takımı ile çıktığı ilk maçın en skoreri olarak milli takım kariyerine büyük bir adım atarak başladı. Almanya karşısında çıktığı ilk maçta 19 sayı alarak José Roberto Guimarães için doğru bir hamle olduğunu kanıtladı ve ikinci maçında da ilk 6 içinde yer aldı. Brezilya Kadın Voleybol Milli Takımı, VNL 2022‘nin ilk haftasında ABD’nin Shreveport-Bossier kentinde Almanya ve Porketiz maçlarına çıktı. 3-1 ve 3-0 kazandıkları karşılaşmaları Julia Bergmann 19 ve 8 sayı ile tamamladı.

Brezilyalı bir anne ile Alman bir babanın kızı olarak 21 Şubat 2001 yılında Bavyera eyaletinin başkenti olan Münih’te dünyaya geldi. Ailesi farklı kültürleri ve dilleri öğrenip, farklı bir ülkeye uyum sağlamayı öğrenmelerini istedikleri için 10 yaşına kadar Almanya’da yaşadıktan sonra 2011 yılında Brezilya’nın Brusque şehrine taşınarak eğitim hayatına orada devam etti. Bu karar neticesinde erken yaşta İngilizce ve Almanca’nın yanında Portekizce, İspanyolca ve Fransızca öğrendi. Lise öğrenimini Brusque şehrindeki Amplo Lisesi’nde tamamladı.

Julia Bergmann Voleybol ve İlham Kaynağı

Anne ve babasının voleybol oynaması sebebiyle yine erken yaşta voleybol ile tanıştı. Voleybol oynamaya başladıktan 1 yıl sonra yarı resmi turnuvalara katıldı ve 2. yılına geldiğinde üst düzey turnuvalarda şehrini temsil etmeye başlamıştı bile.

Fizik ve voleybol tutkusu sonucunda Georgia Tech ile üniversite hayatına adım atmış oldu. 2019 yılında Georgia Tech Yellow Jackets Voleybol Takımı ile kolej kariyeri başlamış oldu. Aynı yıl Atlantic Coast Konferansı yılın öğrencisi seçildi. 2019 yılı Julia Bergmann için oldukça önemli bir yıldı çünkü ilk defa Brezilya Milli Takımına çağırıldı fakat oyuna girmeden tamamlamış oldu.

Yıl 2022 oldu ve VNL 2022 geldi. Gabi ve Rosamaria gibi büyük isimlerin yoğun sezonlarının ardından ilk haftada olmamaları takımda yer açılmasına sebep oldu ve kariyerinin en önemli maçlarına çıkma fırsatı gelmiş oldu. Bu fırsatı ilk maçına en skorer oyuncu olarak oldukça iyi değerlendiren Julia Bergmann için Milli takım koçu José Roberto Guimarães ” Julia oyunu çok hızlı okuyabilen gerçek anlamda akıllı bir oyuncu. Maç boyunca çok iyi bir performans sergiledi ve bunu sanki yıllardır milli takım oyuncusuymuş gibi yaptı. Saha her çıktığında daha fazla güven toplayacak ve bu gibi sahnelerin nasıl olduğunu daha iyi anlayacaktır.” diyerek övgü dolu sözlerle bahsetti.

Almanya karşısında 19 sayı ile en skorer oyuncu olduktan sonra ”İlk maçımda Almanya’ya karşı oynamak gerçekten çok ilginçti.” diyerek duygularından bahsetti ve Paris 2024 için elinden geleni yapacağını ve orada olmak istediğini söyledi.

196 cm ile takımın en uzun oyuncularından biri olan Julia Bergmann, ”Brezilya Milli Takımı için Uluslar Ligi’nde mücadele etmekten dolayı çok mutluyum. Bu maç benim A Milli Takım’daki ilk maçımdı. Başlarda biraz gergindim fakat kızlar bana büyük destek oldular. Bu takım bir araya geldiğince oluşan his gerçekten inanılmaz.” dedikten sonra ilham kaynağının Şampiyonlar Ligi MVP’si ve 2. hafta takıma katılacak olan Gabi(Gabriela Guimarães) olduğunu şu şekilde ifade etti ”Gabi dünyanın en iyi oyuncularından biri ve herkesten farklı bir oyun tarzına sahip olduğu için ondan çok büyük ilham alıyorum. Voleybol oynarken her zaman mutlu gibi görünüyor. Onun gibi bir sporcu ve sahada lider olan değişmez bir oyuncu olmak istiyorum. Burada birlikte antrenman yaptığım arkadaşlarımdan öğrenecek çok şeyim var.” diyerek ilham kaynağını belirtti.

Kariyerine küçük yaşlarda büyük temsiliyetler ve ödüllerle başlayan Julia Bergmann, adımların belki en büyüğü olan Brezilya Milli Takımı ile sahaya çıkarak bir başka noktaya taşımış oldu. Hedeflerine emin adımlarla devam ettiği ve Paris 2024 için duyduğu heyecan ve isteği şimdiden ortaya koyması onu yakından takip etmemiz gerektiğinin gösteriyor.

2020 AVCA All-America Honorable Mention
2020 AVCA East Coast All-Region
2020 All-ACC First Team
2020 All-ACC Academic
2020 ACC Honor Roll
2019 ACC Freshman of the Year
2019 AVCA Regional Freshman of the Year
2019 First Team All-ACC
2019 ACC All-Freshman Team
2019 NIVC All-Tournament Team
2019 All-ACC Academic
2019 ACC Honor Roll

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir