Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
VNL 2022 En İyileri

VNL 2022 1. Haftanın En İyileri

VNL 2022 1. Hafta toplam 32 maç yapıldı. 32 maçın ardından 1. Haftanın Enlerini sizin için bir araya getirdik.

VNL 2022 ilk hafta maçlarından sonra Japonya dört galibiyet ile haftayı birinci sırada kapatırken Filenin Sultanları üç galibiyet, bir mağlubiyet ile haftayı dördüncü sırada tamamladı.

VNL 2022 Haftanın Enlerinde milli yıldızımız Zehra Güneş en iyi hücum yüzdesiyle listeye girdi. Zehra Güneş’ten sonra en iyi hücum yüzdelerine sahip iki oyuncunun Çin Milli Takımı’ndan olması dikkat çekiyor. Gong Xiangu %50 hücum yüzdesiyle, Li Yingying %48.5 hücum yüzdesiyle haftayı tamamladı.

Japonya ise VNL 2021, Olimpiyat Şampiyonu Amerika’yı mağlup ederek herkesi şaşırttı. Japonya Milli Takımı’nın oyuncusu olan Sarina Koga dikkat çeken bir diğer isim. 93 sayı ile en skorer üçüncü olan Koga, en iyi servis karşılayan oyuncu listesinde %79.45 mükemmel manşet ile birinci sırada.

VNL 2022 1. Haftanın En İyileri

İstatistik Kriterleri :

*En başarılı hücum yüzdesi en az 50 pas almış olmak

*En iyi servis karşılama en az 70 kere servis karşılamış olmak

*En başarılı dublaj en az 60 dublaj yapmış olmak

*En iyi hücum yüzdesi her mevki için yazılmıştır.

Orta Oyuncu için Zehra Güneş, Pasör Çaprazı için Gong Xiangyu, Smaçör için ise Li Yingying en yüksek yüzdeyle hücum eden oyunculardır. Zehra Güneş ise tüm oyuncuların içerisinde en yüksek hücum yüzdesine ve verimliliğe sahip oyuncudur.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir