Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Kim Yeon Koung

Kim Yeon Koung Dünya Şampiyonası Desteği

Jincheon Sporcu Köyüne Kim Yeon Koung Ziyareti

Kim Yeon Koung 11 Eylül’de 2022 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası hazırlık maçı kapsamında Bulgaristan’a gidecek olan Kore Kadın Milli Voleybol Takımı’nın antrenmanını ziyaret ederek; oyunculara, koç Cesar Hernandez ve takım kaptanı Park Jeong Ah’a motivasyan ve iyi dileklerini iletti.

Kim Yeon Koung Park Jeong Ah

Kim Yeon Koung Kaptan ve Koç İle Özel Toplantı Yaptı

Sürpriz ziyaretten oldukça mutlu olan takım Kim Yeon Koung ile toplantı yaptı, efsane smaçör yeni kaptanları Park’a ayrıca bir toplantı yemeğinde deneyim ve tavsiyelerini aktardı. Yine aynı şekilde Cesar’a da iyi dileklerini ve stratejik tavsiyelerinden bahsetti.

Kim Yeon Koung

2020 Tokyo Olimpiyatları’ndan sonra emekli olan Kim’in ziyareti oyuncular ve voleybol severler tarafından ekstra ilgi gördü, çünkü Tokyo 2020’de üstün performansından dolayı Kore tarafından önemli bir sembol haline geldi. 2012 Londra, 2016 Rio ve 2020 Tokyo olmak üzere üç kez Olimpiyat gören dünyaca ünlü yıldız atletin ülkelerinde kadın voleybolu izlenmesi konusunda da etkisi oldukça büyük. Beyzbol branşının öne çıktığı ülkede artık yayın önceliği sayesinde, kadın voleyboluna verilir oldu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir