Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Kimberly Drewniok VNL 2024'ün Geri Kalanında Yok24

Kimberly Drewniok VNL 2024’ün Geri Kalanında Yok

26 yaşındaki Alman pasör çaprazı Kimberly Drewniok, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile 2024 Milletler Ligi’nin geri kalanında forma giymeyeceğini açıkladı:

“Bir yıl önce kalbimin sesini dinledim ve bir karar verdim. Bir yıl sonra şimdi tekrar dinliyorum. Almanya Milli Takımı’na Milletler Ligi’nin ilk haftasında bir kez daha yardım etmeye çalıştım ama artık genç ve yetenekli çaprazlara yer açmanın ve yazın geri kalanında kendi kalbimden geçen projelere odaklanmanın zamanı geldi.”

Pasör çaprazı VNL 2024’ün ilk haftasında Almanya’nın oynadığı dört maçın üçünde forma giydi ve takımının hanesinde toplamda 37 sayı yazdırdı.

Drewniok aynı zamanda geçen seneki milli takım sezonunda Almanya Milli Takımı’ndan ayrıldığını açıklamıştı:

“Bu kararı verdim çünkü son yedi yıldır milli takımdayım, bu yıllardan dördünü evimden uzakta yabancı bir kulüpte oynayarak geçirdim ve gerçekten aile insanıyım. Evimi, ailemi seviyorum; atlarla, kedilerle, köpeklerle, etrafımda birçok hayvanla büyüdüm. Önceki yıllarda yabancı kulüplerde oynadım, ardından yaz aylarında milli takıma gittim, bu yüzden evimden çok ayrı kaldım. Milli takımdan yüzde yüz keyif alamadım. Bütün kalbimle arkasında durmadım. Bir şeyi yüzde yüzde yüzümle yapmazsam bunun kimse için adil olmadığını düşünen bir insanım.” (Mozzart Sport)

Kimberly Drewniok VNL 2024'ün Geri Kalanında Yok1

Kimberly Drewniok VNL 2024'ün Geri Kalanında Yok2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir