Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
LOVB'de Üç Yeni İsim Alexis Hart, McKenzie Adams, Serena Gray24

LOVB’de Üç Yeni İsim: Alexis Hart, McKenzie Adams, Serena Gray

LOVB‘nin ABD Milli Takımı’nın smaçörleri Sarah Wilhite Parsons ve Roni Jones-Perry ile Fransız Milli Takımı’nın orta oyuncusu Christina Bauer ile anlaşmasının ardından, uluslararası arenada tanınan dört sporcuyu daha transfer ederek ilham verici kadrosun daha da güçlendirmişti. Amerikalı ve ABD Milli Takımı’nın pasör çaprazı Danielle Cuttino, ABD Milli Takımı smaçörü Madi Kingdon Rishel, Creighton Üniversitesi’nin en çok madalya kazanan oyuncusu Jaali Winters ve geçmiş Kadınlar Dünya Gençlik Şampiyonası’nın en iyi pasörü Japon Tamaki Matsui. Bu güçlü transferlerin ardından LOVB, smaçörler Alexis Hart ve McKenzie Adams’ın yanı sıra orta oyuncu Serena Gray’i de kadrosuna dahil ettiğini açıkladı. LOVB, 2024 Paris Olimpiyatları’nın ardından başlayacak sezon öncesi için bilinçli ve sistemli bir şekilde ligi temelden hazırlamaya devam ederken, bu yılın sonlarına doğru açıklanacak takımlarıyla bu oyuncuların her biri LOVB Pro’ya benzeri görülmemiş bir oyun düzeyi getirecek.

League One Volleyball‘un Sportif Direktörü Tom Hogan, “Lexi, McKenzie ve Serena ile anlaşmamızın ardından LOVB, açılış sezonumuzu rekorlar kitabına girecek bir sezon haline getirmek için tüm gerekli yapı taşlarını yerine koyuyor. Oyuncularıyla şimdiden derinden bağ kurmuş bir ligin parçası olmak çok heyecan verici ve bu son transferler LOVB’nin büyük bir şeyin habercisi olduğu gerçeğini bir kez daha güçlendiriyor.”

Alexis Hart LOVB’de

Kansas City, Missourili 25 yaşındaki smaçör Alexis Hart, 2016-2017 sezonundan 2019-2020 sezonuna kadar Minnesota Üniversitesi’nde oynadı ve burada iki kez All-American, üç kez de All-Big Ten’e seçildi. Minnesota’da oynarken Gophers’ın iki Final Four maçına çıkmasına liderlik etti. Kolej kariyerinin ardından Hart, Finlandiya’da LP Kangasala’da ve Almanya’da Rote Vilsbiburg’da profesyonel olarak oynadı. 2022-2023 sezonundan beri Almanya’da Allianz MTV Stuttgart forması giyen Hart, gelecek sezonda LOVB’de mücadele edecek.

LOVB'de Üç Yeni İsim Alexis Hart, McKenzie Adams ve Serena Gray1

LOVB’nin Yeni İsmi McKenzie Adams

Schertz, Teksaslı 32 yaşındaki smaçör McKenzie Adams, Virginia Üniversitesi’nde bir sezon oynadı ve burada Virginia SID’de Yılın Birinci Sınıfı seçildi; ardından program dahilindeki ilk All-American seçildiği San Antonio’daki Texas Üniversitesi’ne transfer oldu. O zamandan beri profesyonel olarak Almanya’da Ladies in Black Aachen ve SSC Palmberg Schwerin, Porto Riko’da Indias de Mayagüez, İtalya’da Imoco Conegalino ve Igor Gorgonzola Novara, Türkiye’de Eczacıbaşı Dynavit’te forma giydi. Almanya Süper Kupası’nda MVP seçilmesi de dahil olmak üzere birçok ödüle layık görüldü. Şu anda Japonya’da Hisamitsu Springs’de mücadele eden Adams, önümüzdeki sezonda LOVB’de forma giyecek.

Adams, “Evime dönüp bu çok sevdiğim sporu oynayabileceğim için heyecanlandığımı söylemem hafif kalır. LOVB, uzun zamandır gerçekleşmesini ümit ettiğim ve beklediğim fırsatlar yaratıyor ve tüm bunların bir parçası olabileceğim için minnettarım. 9 yıldır devam eden bu muhteşem serüvenime artık ailem ve arkadaşlarım da katılıp beni izleyebilir ve bir parçası olabilir. Bu ligde çok fazla yetenek var; bu rekabet için ve herkese neler yapabileceğimizi göstermek için çok heyecanlıyım.” diyerek LOVB’de mücadele edeceği için duyduğu mutluluğu ifade etti.

LOVB'de Üç Yeni İsim Alexis Hart, McKenzie Adams ve Serena Gray2

ABD’li Orta Oyuncu Serena Gray LOVB’de

Temple City, Californialı 24 yaşındaki orta oyuncu Serena Gray, ABD Milli Takımı’nda görev alıyor. All-American ödüllerini aldığı Pittsburgh Üniversitesi’ne transfer olmadan önce Penn State Üniversitesi’nde üç yıl oynadı. ABD Milli Takımı’nın bir üyesi olarak 2023 NORCECA Pan Am Kupası’nın son altısında altın madalya ve 2023 NORCECA Pan Am Kupası’nda bronz madalya kazandı. Şu anda Fransa Ligi’nde Beziers Volley’de forma giyen milli voleybolcu, önümüzdeki sezonda LOVB’de forma giyecek.

Serena Gray, LOVB transferiyle ilgili şöyle konuştu: “Sporcularını merkezine alan bu ligin bir parçası olduğum için çok heyecanlıyım. Oyunumu bazı büyük antrenörle beraber geliştirirken, dünyanın en iyileriyle birlikte ve onlara karşı mücadele etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Amerikan voleybolunun getirdiği neşeyi, kardeşliği ve profesyonelliği çok özlüyorum ve bu sebeplerden ötürü bu ligi temsil etmek için sabırsızlanıyorum.”

LOVB'de Üç Yeni İsim Alexis Hart, McKenzie Adams ve Serena Gray3

LOVB’nin kurucu sporcularının 2020 Olimpiyat altın madalyalarını korumaya odaklanmasını sağlamak için LOVB Pro, bilinçli olarak açılış sezonuna 2024 Paris Olimpiyatları’ndan sonra başlayacak. Sezon öncesi  çalışmaları Kasım 2024’te başlayacak, ilk servis Ocak 2025’te atılacak ve LOVB Pro Şampiyonası Nisan 2025’te Atlanta, Austin, Houston, Madison, Omaha ve Salt Lake gibi voleybol tutkunu pazarlardaki takımlar ile başlayacak.

Kaynak: LOVB

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir