Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Magdalena Stysiak, Gelecek Sezonda İstanbul'da Kalacağını Açıkladı24

Magdalena Stysiak, Gelecek Sezonda İstanbul’da Kalacağını Açıkladı

Sezon başından beri Fenerbahçe Opet forması giyen Polonya Milli Voleybol Takım lideri Magdalena Stysiak, geçtiğimiz günlerde sarı-lacivertlilerle beraber AXA Sigorta Kupa Voley’de şampiyon oldu. Bu onun yurtdışı kariyerinde aldığı ilk şampiyonluk. TVP Sport ile yaptığı röportajda Sara Kalisz’in; başarıları, Melissa Vargas ile arasındaki rekabet ve geleceğiyle ilgili sorularını yanıtlayan Stysiak, gelecek sezonda İstanbul’da kalacağını açıkladı.

Magdalena Stysiak, Gelecek Sezonda İstanbul'da Kalacağını Açıkladı2

“Sonunda başardım.”

Türkiye Kupası senin ilk kulüp kupan. Bununla ilgili hislerin muhteşem olmalı, değil mi?

“Kazanmak çok güzel bir duygu, harika bir şey. Ayrıca bu kupayı Fenerbahçe gibi iyi bir kulüple ve yedi yıl aradan sonra ilk kez başarmak bambaşka. Hala inanılmaz bir adrenalin hissediyorum. Madalyaya baktığımda bunun harika bir şey olduğunu düşünüyorum. Hep gümüş madalya kazandım, daha önce hiç altın kazanamadım. Sonunda başardım.

“Kupa Voley galibiyeti bizi daha da yükseltecek.”

Final maçını kazanmanızda anahtar faktör neydi?

“Eczacıbaşı çok fazla yedek oyuncuya sahip çok iyi bir takım. Eda Erdem ile Türkiye Kupası final maçıyla ilgili konuştuğumuzda ikimiz de harika bir maç olacağını söylemiştik ve skor için 3-2 iddiaya girmiştik.

Galibiyetimize pek çok faktör katkıda bulundu, ama en önemlisi ikinci sette koçun ilk altıda bulunan oyuncuları dinlendirmesiydi. Üçüncü ve dördüncü setlerde oyuna girdiklerinde muhteşem oynadılar! Bütün takım birbirine destek oldu, kızların her zaman yanında olduk. Elimizden geldiğince yardım etmeye çalıştık. Yarı finalde daha çok şans bulmama rağmen bu maçta da oynama şansı buldum. Ama en önemli şey kazanmak. Şampiyonlar Ligi’ndeki Milano mağlubiyetimiz ve finale çıkamamamızdan sonra bu galibiyetin bizi daha da yükselteceğini düşünüyorum.

Bu galibiyete ne kadar ihtiyacınız vardı?

“Çok. En çok üzüldüğümüz şey, Şampiyonlar Ligi’nde 3-0 mağlup olduğumuz ilk yarı final maçı. O maçta kötü bir performans sergilemiştik. Ama bir sonraki maçta Milano’ya karşı kazandığımız galibiyet finale yükselmek için yeterli olmadı çünkü altın seti kaybettik. Önemli bir yenilginin ardından dört gün sonra yeniden ayağa kalkmak zorunda kaldık. Türkiye Kupası’nı kazanmak bize kesinlikle özgüven verdi ve Türkiye Ligi şampiyonluğu için mücadele etmemize yardımcı olacak.”

“Vargas ile her zaman birbirimizi destekleyeceğiz.”

Fenerbahçe’nin seninle aynı mevkide oynayan Melissa Vargas’ı güçlendirmesini nasıl değerlendiriyorsun?

“Ben buna sadece olumlu bakıyorum. Şu ana kadar çok başarılı bir sezon geçirdim, Ocak ayına kadar 25 maç oynadım sanırım. Bu sezonun voleybol, fiziksel ve mental açıdan hayatımda yaşadığım en iyi sezonlardan biri olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe gibi bir kulüpte iyi işler başardığım için mutluyum.

Melissa Vargas harika bir oyuncu, en iyisi ve Türk… Sözleşmeyi imzaladığımda Ocak ayında geri geleceğini ve ilk çaprazın o olacağını biliyordum. Kulüp açısından bakıldığında, rotasyonda böyle iki oyuncunun takımda yer almasının güzel olduğunu düşünüyorum. Her şey koçun kararına bağlı ama ikimiz de formda olursak her şeyi kazanabiliriz. Ayrıca Melissa saha dışında da çok iyi bir insan, o yüzden çok iyi anlaşıyoruz. Her zaman birbirimizi destekleyeceğiz.”

Magdalena Stysiak, Gelecek Sezonda İstanbul'da Kalacağını Açıkladı3

“Gelecek sezonda İstanbul’da kalacağım.”

Gelecek sezonda Türkiye’de kalma şansınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Kesinlikle Türkiye’de kalacağım.”

İstanbul’da mı?
“Evet, İstanbul’da ama daha fazlasını söyleyemem.”

Kaynak: TVP Sport, Sara Kalisz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir