Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Mehmet Akif Üstündağ 2026 Dünya Şampiyonası Açıklaması

Mehmet Akif Üstündağ: 2026 Dünya Şampiyonası %90 Türkiye’de

Mehmet Akif Üstündağ’dan 2026 Dünya Şampiyonası Açıklamalar

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ 2026 Dünya Şampiyonası’nın ülkemizde olabileceği ihtimalini yeni sponsorumuz Aras Kargo basın toplantısında açıkladı. Dünya Şampiyonası’nda 15 Ekim’de son maçı oynayacak tamının Filenin Sultanları olması temennisinde bulunan Üstündağ önemli açıklamalara da yer verdi.

Filenin Sultanları Dünya Şampiyonası 2022 hazırlıklarını iyi bir şekilde tamamlayıp, yarın Hollanda’ya hareket edip sezonun en önemli organizasyonuna başlayacaklarını belirten Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ 2026 Dünya Şampiyonası’na ilişkin ise şunları söyledi:

Mehmet Akif Üstündağ: 2026 Dünya ŞampiyonasıMehmet Akif Üstündağ 2026 Dünya Şampiyonası Açıklaması

”2026 Kadınlar Dünya Şampiyonası yüzde 90 ülkemizde olacak. Devletimiz güvenceyi verdi. Sunumumuzu ben yapacağım. Son noktayı iki gün sonra yapılacak Genel Kurul’da koyacağız. 2025 Kadınlar Avrupa Şampiyonası da ülkemizde olabilir.”

”Dünya Şampiyonası’nı alırsak sadece bir ilde olmayacak. Beş ilde yapacağız. İzmir de bu illerden birisi neden olmasın.”

”Kadınlarda dünyada ilk 5-6 içerisindeyiz. Erkeklerimiz de tarihi bir başarı elde etti. Çok iyi bir jenerasyonumuz var. Daha da güçleneceğiz.’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir