Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Mehmet Cibara, Galatasaray'ın Gelecek Sezon Transferlerini Açıkladı2024

Mehmet Cibara, Galatasaray’ın Gelecek Sezon Transferlerini Açıkladı

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Cibara, TRT Spor Muhabiri Enes Yalnız’a Galatasaray Daikin’in gelecek sezon hedefleri ve yeni transferleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın voleyboldaki hedefleri hakkında konuşan Başkan Yardımcısı Mehmet Cibara, “Bütçemizle orantılı olarak kadınlarda ikinci dördü hedefledik. Şu anda istediğimiz noktadayız. Eğer bir terslik olmazsa sezon sonuna kadar bunları gerçekleştireceğiz. Play off’larda da daha iyi oynayıp, Avrupa’ya katılmak şart olduğu için daha üst seviyeleri kovalamaya çalışacağız.” dedi.

Mehmet Cibara, gelecek sezonda orta oyuncu Yasemin Güveli’nin Galatasaray Daikin’de olacağını açıkladı: “Biz Yasemin Güveli ile anlaşmamızı yaptık. Önce tabii Eczacıbaşı Kulübü’nü aradık, hem Ferhat Hoca’yla hem de Yönetim Kurulu üyeleriyle konuştuk. Kendilerinden izin istedik, onlar da feshedince kontratlarını biz de önümüzdeki sene için anlaştık kendisiyle.”

Mehmet Cibara, Galatasaray'ın Gelecek Sezon Transferlerini Açıkladı1

2021-2022 sezonunda Galatasaray’da kiralık olarak forma giyen ve şu an VakıfBank’ta mücadele eden pasör çaprazı Aleksia Karutasu’nun transferi konusunda Mehmet Cibara, şöyle konuştu: “Aleksia genç, 21 yaşında daha ve oynamak istiyor. Galatasaray’da da daha evvel kiralık oynadığı için Galatasaray’ı seviyor ve ‘Galatasaray’ı seviyorum’ diye her gittiği yerde söylüyor. Ve Galatasaray’da oynamak istiyor. Şayet VakıfBank Yönetim Kurulu bir karar alıp da ‘biz Aleksia’yı Türkiye’deki herhangi bir kulübe kiralık veya satılık veririz’ derse Aleksia’nın ilk tercihi Galatasaray, bunu da her yerde söylüyor, biz de söylüyoruz. 2Onun için VakıfBank Yönetim Kurulu’nun iznini ve onayını bekliyoruz.”

Mehmet Cibara, Galatasaray'ın Gelecek Sezon Transferlerini Açıkladı2

Daha önce verdiği bir röportajda VakıfBank’ın Hollandalı pasörü Sarah van Aalen’in Galatasaray’a gelmek istediğini belirten Cibara, van Aalen ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Sarah van Aalen listemizde yer almıyor. Kendisiyle ilgilenmiyoruz.”

Mehmet Cibara, Yasemin Güveli’nin yanı sıra gelecek sezon için kadrolarına Gürcistanlı smaçör Ana Kalandadze’yi de kattıklarını şöyle açıkladı: “Sözleşmesini yaptık, o da bitti. Gürcistan Milli Takımı’nın yıldızlarından. O da gelecek seneye.”

Mehmet Cibara, Galatasaray'ın Gelecek Sezon Transferlerini Açıkladı3

Ayrıca yapmayı planladıkları voleybol salonu ile ilgili de açıklamalarda bulunan Mehmet Cibara, “2026 Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağımız için ve İstanbul’un da Avrupa yakasında takımlarımızın ve milli takımımızın oynayacağı uluslararası seviyede bir salon olmadığı için bu 62 dönümlük büyük projenin içerisinde voleybol salonuna öncelik vermek istiyoruz. Sizin de her zaman gittiğinizde gördüğünüz 3-4 bin kişilik, butik, çok güzel bir voleybol salonu yapmak istiyoruz. Şu anda zemin etüdü yapılıyor. Askıdaydı bizim projemiz fakat daha evvel bu stad için yapılan zemin etüdü kabul edilmedi, onun için yeniden zemin etüdü yaptırıyoruz. O bittikten sonra size daha detaylı bilgi veririz. Herhalde 1 ay sonra onun da bilgileri yavaş yavaş çıkar ortaya.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir