Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
2023 Paola Egonu Sonrasında Davide Mazzanti de Takımdan Ayrıldı

Paola Egonu Sonrasında Davide Mazzanti de Takımdan Ayrıldı

Davide Mazzanti, 2017/2024 yılları arasında İtalya Kadın Voleybol Takımı’na başantrenörlük yapmıştır. İtalyan çalıştırıcı 1976 yılında doğmuş ve 2002 yılında Pema Corplast Corridonia’da (Kadınlar) başantrenörlük deneyimine başlamıştır. En son; İtalya Kadınlar A2 Ligi 2020/2021 Sezonu’nda Wealth Planet Perugia Volley’i çalıştırmıştır.

2023 Voleybol Milli Takımlar Sezonu’nda yapılanmaya giden İtalya Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başantrenörü Davide Mazzanti istenilen başarı yakalanamadığı için takımdan ayrılıyor.

Davide Mazzanti Üst Üste Başarısız Oldu

2023 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde Filenin Sultanları’na Çeyrek Final’de 3-0 mağlup olduktan sonra kürsüye çıkma şansını kaybeden İtalyanlar, 2023 Kadınlar CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda da aynı hayal kırıklığını yaşayarak; Yarı Final mücadelesini A Milli Kadın Voleybol Takımımıza 3-2 kaybederek, turnuvada bronz madalya maçında ise Hollanda’ya 3-0 mağlup oldu ve eli boş şekilde yazın ikinci turnuvasına da veda etti.

İtalyanlar Paris Bileti Alamadı

İtalya, 16 Eylül 2023’de başlayan Paris 2024 bileti için gittiği Olimpiyat Elemeleri’nden de eli boş döndü. 7 maçta 5 galibiyeti bulunan İtalyanlar bileti C Grubu’nda Polonya ve Amerika Birleşik Devletleri’ne kaptırdı.

CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Yarı Finali’nde Filenin Sultanları’na mağlup olduktan sonra, Paola Egonu ve Davide Mazzanti’nin tartıştığını İtalyan basınında öne sürüldü. Mazzanti ve Egonu arasına bu kavganın ardından oldukça büyük bir mesafenin girdiği söylentileri dolaşırken, La Gazetta Dello Sport yazarı Gian Luca Pasini ise ikilinin 2023 CEV Avrupa Şampiyonası başından beri iyi anlaşamadığını iddia etti. Mazzanti’nin voleybolcu eşi Serena Ortolani, bu iddialar gündeme geldiği dönemde Instagram üzerinden Egonu’yu takip etmeyi bıraktı.

Velasco İçin Görüşmeler Sürüyor

Mazzanti’nin Milli Takım ile devam edip etmeyeceği turnuva öncesinde konuşulmaya başlanmıştı.  LGDS haberine göre sık sık Mazzanti’nin ardından başantrenörlüğe Julio Velasco’nun Milli Takımın başına getirilmesinin görüşüleceği belirtiliyor. Velasco 1981/1983 sezonlarında yardımcı antrenör olarak Arjantin Milli Erkek Voleybol Takımı’nda, 1989’da ise başantrenör olarak İtalya Milli Erkek Voleybol Takımı’na görev yaptı. 1996/1997 sezonunda İtalya Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başına da gelen Velasco kariyeri boyunca Çekya Milli Erkek Voleybol Takımı, İspanya Milli Erkek Voleybol Takımı ve İran Milli Erkek Voleybol Takımı’nda görev aldı.Davide Mazzanti Paola Egonu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir