Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Pro Voleybol Federasyonu'nda İlk Hafta Sona Erdi2024

Pro Voleybol Federasyonu’nda İlk Hafta Sona Erdi

ABD’nin yeni profesyonel voleybol ligi Pro Voleybol Federasyonu‘nda ilk hafta sona erdi. Ligin ilk haftasında Omaha Supernovas – Atlanta Vibe, Grand Rapids Rise – Columbus Fury ve Orlando Valkyries – Atlanta Vibe takımları karşılaştı.

Pro Voleybol Federasyonu, 25 Ocak’ta Omaha’daki CHI Center’da oynanan Omaha Supernovas – Atlanta Vibe maçı ile resmen başladı. Tam tamına 11.642 taraftarın doldurduğu CHI Center’daki mücadele, Pro Voleybol Federasyonu’nun ilk maçı oldu ve maçta seyirci rekoru kırıldı.

Real Pro Volleyball Federation, 2022’nin Kasım ayında Amerikalı voleybolcuların kendi evlerinde üst düzey voleybola erişirken yaşamaları için gerekli kazancı elde edebilmelerine odaklanan yeni bir profesyonel kadınlar voleybol ligi olarak duyurulmuştu.

Gerçek Bir Profesyonel Lig

Real Pro Volleyball: bu ismin ima ettiği özel bir anlam var. “Gerçek profesyonel arenalarda, Gerçek lig formatında, Gerçek takımlarda, birinci sınıf voleybolcuların ve antrenörlerin oynayıp koçluk yaptığı bir profesyonel lig.  Bu ligin takımlarının sahipleri Gerçek profesyoneller ve takım çalıştırıcıları olmakla birlikte; lig Gerçek yöneticiler tarafından, lig ve ligdeki takımların seviyeleri ile uygun Gerçek bir finansal model ile yönetilmekte. Pro Voleybol Federasyonu hem oyunlarında hem de kişisel gelişimlerinde ileri düzey gelişim sağlayabilmeleri adına sporcularına, hayatlarını sürdürebilmeleri için Gerçek kazanç ve Gerçek fırsatlar sağlar.”

Bu Gerçek ligin açılış formatında Birleşik Devletler’in farklı eyaletlerinden gelen 7 farklı takım bulunuyor. Atlanta Vibe (Atlanta), Columbus Fury (Ohio), Grand Rapids Rise (Michigan), Omaha Supernovas (Nebraska), Orlando Valkyries (Florida), San Diego Mojo (California) ve Vegas Thrill (Nevada). 2025 yılında ise Dallas (Texas), Indianapolis (Indiana) ve Kansas City (Missouri) takımlarının lige katılması bekleniyor.

Pro Voleybol Federasyonu’nun İlk Haftası Sona Erdi

25 Ocak’ta bu Gerçek lig, Omaha’daki CHI Center’da gerçekleştirilen Omaha Supernovas ve Atlanta Vibe mücadelesi ile resmen başladı. 24-26, 23-25, 25-17, 25-19 ve 13-15’lik set skorlarının ardından 3-2 Atlanta Vibe galibiyeti ile sonuçlanan maçta 11.642 seyirci ile rekor kırıldı.

Ligin ikinci maçı ise 26 Ocak’ta Michigan’dan Grand Rapids Rise ve Ohio’dan Columbus Fury ekiplerinin karşılaşması ile gerçekleştirildi. Van Andel Arena’da oynan mücadeleyi, 7,805 taraftar izlemeye geldi. Bu karşılaşma 25-17, 25-23, 25-19’luk set skorlarıyla 3-0 Grand Rapids Rise galibiyetiyle sonuçlandı.

Pro Voleybol Federasyonu’nun ilk haftasının son maçı ise 27 Ocak’ta Orlando Valkyries ve Atlanta Vibe arasında Orlando’daki Addition Financial Arena’da oynandı. 25-20, 25-27, 25-27, 25-16 ve 12-15’lik set skorlarının ardından 3-2 Atlanta Vibe galip geldi.

Ligin İkinci Haftası

Pro Voleybol Federasyonu’nun ikinci haftası San Diego Mojo ve Atlanta Vibe maçı ile 2 Şubat’ta Türkiye saati ile 03.00’teki mücadelesiyle başlayacak. Bu maçın ardından da 4 Şubat saat 03.00’te haftanın ikinci ve son maçı olan Vegas Thrill – Omaha Supernovas maçı oynanacak.

Pro Voleybol Federasyonu Maçlarını Takip Etmek İçin:

Ligin bütün maçları Pro Voleybol Federasyonu’nun YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Maçları izlemek için tıklayınız.

Pro Voleybol Federasyonu’nda oynanan maçların istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Pro Voleybol Federasyonu’na ait maç takvimine ulaşmak için tıklayınız.

Pro Voleybol Federasyonu'nda İlk Hafta Sona Erdi1

Pro Voleybol Federasyonu'nda İlk Hafta Sona Erdi2

Pro Voleybol Federasyonu'nda İlk Hafta Sona Erdi4

Pro Voleybol Federasyonu'nda İlk Hafta Sona Erdi3

Pro Voleybol Federasyonu'nda İlk Hafta Sona Erdi5

Daha fazla Avrupa ve Dünya Ligleri haberleri için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir