Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Stuttgart Başantrenörü Bitter, Fenerbahçe Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu24

Stuttgart Başantrenörü Bitter, Fenerbahçe Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

2024 CEV Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden temsilcilerimizden Fenerbahçe Opet, çeyrek final etabının rövanş mücadelesinde 28 Şubat saat 20:00’de Alman temsilcisi Allianz MTV Stuttgart’ı TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda konuk edecek. Çeyrek finalin ilk maçında Fenerbahçe Opet’i 22-25, 26-24, 19-25, 25-20, 15-10’luk set skorlarıyla evinde mağlup etmeyi başaran Alman ekibi Stuttgart Başantrenörü Konstantin Bitter ve Kaptan Maria Segura, rövanş mücadelesi öncesinde açıklamalarda bulundu.

Allianz MTV Stuttgartlı voleybolcular, CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final’inin ilk karşılaşmasını Fenerbahçe Opet’e karşı 3-2 kazanarak çok önemli bir galibiyet elde etti. Ancak rövanş maçının favorisi yine Fenerbahçe. 2012 Şampiyonlar Ligi şampiyonunun iki set kaybetmeden kazanması, yarı finale yükselmesi için yeterli olacak. Stuttgart 2-3 kaybederse 15’e kadar belirleyici bir set oynanacak.

Stuttgart Başantrenörü Bitter, Fenerbahçe Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu2

Allianz MTV Stuttgart Başantrenörü Konstantin Bitter: “Kazanmak için her şeyi yapacağız.”

Çarşamba günü oynanacak çeyrek final rövanş maçında Allianz MTV Stuttgart’ın büyük planları var. Başantrenör Konstantin Bitter maç öncesinde yaptığı açıklamalarda, “Oyuncular için bu belki de Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale çıkmak için hayatta bir kez karşılaşılabilecek bir şans. Şimdi bir şansımız var, bu şansı kullanarak kazanmak için her şeyi yapacağız. Bu da ancak oraya kazanmak istediğin için gitmekle mümkün.” dedi.

Stuttgart Başantrenörü Bitter, Fenerbahçe Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu1

Çeyrek finalin ilk maçında Fenerbahçe tarafında 31 sayı üreten Rus smaçör Arina Fedorovtseva hakkında konuşan koç Bitter, “Böyle oyunculara sahip bir takıma karşı herkesi durdurmanın imkansız olduğunu söyleyebilirim. Fedorovtseva’nın her topu çıkmamızı zorlaştıran bir fiziği ve oyun zekası var. En önemli şey Fenerbahçe’yi tamamen durdurmak olmayacak. En önemli şey ilk maçta olduğu gibi blok-defansta iyi olamamız, sayı üretme fırsatlarını yakalamamız ve yine ilk maçtaki gibi soğukkanlı bir şekilde sayı almamız olacak.” dedi.açında Fenerbahçe tarafında 31 sayı üreten Rus smaçör Arina Fedorovtseva hakkında konuşan koç Bitter, “Böyle oyunculara sahip bir takıma karşı herkesi durdurmanın imkansız olduğunu söyleyebilirim. Fedorovtseva’nın her topu çıkmamızı zorlaştıran bir fiziği ve oyun zekası var. En önemli şey Fenerbahçe’yi tamamen durdurmak olmayacak. En önemli şey ilk maçta olduğu gibi blok-defansta iyi olamamız, sayı üretme fırsatlarını yakalamamız ve yine ilk maçtaki gibi soğukkanlı bir şekilde sayı almamız olacak.” dedi.

Fenerbahçe Opet’in ev sahipliğinde Burhan Felek Voleybol Salonu’nda gerçekleşecek olan karşılaşmanın atmosferi ile ilgili konuşan koç, “Topa her dokunduğumuzda ve vurduğumuzda ıslık seslerini duyabileceğimiz bir salon. Bu heyecan verici bir mücadele olacak. Bu mücadelede şampiyonluk için oynamak istiyoruz, kendimize meydan okuyoruz ve kazanabildiğimiz kadarını kazanmak istiyoruz. Mümkün olduğu kadar fazlasını başarmak. Ve şimdi eşsiz bir fırsata sahibiz. Bence her oyuncu, bu atmosferin onları korkutmasına izin vermek yerine ellerinden geleni yapmalarına teşvik etmesine izin verecek.”

Stuttgart Kaptanı Maria Segura: “Bu maçlar için voleybol oynuyorsunuz.”

Allianz MVP Stuttgart Kaptanı Maria Segura, Fenerbahçe Opet’in ev sahipliğindeki rövanş maçı hakkında şöyle konuştu: “Ne kadar gürültülü olabildiklerini biliyoruz. Bence bu maçlar için voleybol oynuyorsunuz, bir noktada bunları deneyimlemek için. Böyle bir atmosferde oynamak gerçekten çok güzel.”

Stuttgart Başantrenörü Bitter, Fenerbahçe Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu3

Kaynak: SWR Sport, Schwabische 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir