Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Türkiye ve İtalya Voleybol Federasyonları İş Birliği

Türkiye ve İtalya Voleybol Federasyonları İş Birliği Anlaşması İmzaladı

Türkiye Voleybol Federasyonu ve İtalya Voleybol Federasyonu Bir Arada

Türkiye ve İtalya Voleybol Federasyonları iş birliği için bir araya geldi. Türkiye ve İtalya, iki federasyon olarak aralarında altyapı, antrenör ve hakem eğitimi konularında iş birliği anlaşması imzaladığını resmi olarak duyurdu. TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın yanında Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boricic ve İtalya Voleybol Federasyonu Başkanı Giuseppe Manfredi katılımlarıyla imzalanan anlaşma, TVF resmi sitesi üzerinden duyuruldu. Anlaşmaya göre iki Voleybol Federasyonu, altyapı, antrenör ve hakem eğitimleri konusunda ortak çalışmalar gerçekleştirecek.

Yapılan iş birliği anlaşmasından dolayı memnuniyetini ifade eden TVF Başkanı Üstündağ şu ifadeleri kullandı “Bu güzel organizasyonda bizlerin yanında olan CEV Başkanı Aleksandar Boricic’e, İtalya Voleybol Federasyonu Başkanı Giuseppe Manfredi’ye, CEV Başkan Vekili Renato Arena’ya ve tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Bu güzel iş birliği hem Türkiye hem de İtalya için çok önemli bir ortaklık olacak. Bu ortaklığın Avrupa ve dünyadaki diğer federasyonlara örnek olacağını düşünüyoruz. Umuyorum çok kısa sürede bu işin meyvelerini göreceğiz. Bu değerli ortaklıkta emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

CEV Başkanı Aleksandar Boricic ise bu önemli iş birliğiyle ilgisi ise; “Bu iş birliği, voleybol federasyonları ve bizim için çok önemli bir gelişme. Avrupa Voleybol Konfederasyonu adına şunu söyleyebilirim ki; belki de dünyanın en önemli iki federasyonunun voleybolun yarın daha güçlü hale gelmesi için enerjilerini birleştirmeleri, bizim için çok değerli bir konu. Sporcular, kulüpler için çok önemli bir gelişme. Avrupa voleybol ailesi olarak teşekkür etmek istiyorum. Biz, birlikte çalışmaya, daha iyi yarınlar için beraber olmaya hazırız.”

İtalya Voleybol Federasyonu Başkanı Giuseppe Manfredi de CEV Başkanı Aleksandar Boricic ve TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a teşekkürlerini ileterek, “Söz konusu anlaşmanın, voleybolu üst seviyeye taşıyacağına eminim. Sayın federasyon başkanlarına destekleri ve iş birlikleri için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye ve İtalya Voleybol Federasyonları İş BirliğiTürkiye ve İtalya Voleybol Federasyonları İş Birliği 16 Aralık 2022Türkiye ve İtalya Voleybol Federasyonları İş Birliği Anlaşması 16 Aralık 2022

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir