Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
VakıfBank CEV Şampiyonlar Ligi'nde Final'e Adını Yazdırdı

VakıfBank CEV Şampiyonlar Ligi’nde Final’e Adını Yazdırdı

VakıfBank, Şampiyonlar Ligi’nde Final’e Çıktı.

VakıfBank CEV Şampiyonlar Ligi’nde adını Final’e yazdırdı. Torino’da gerçekleştirilecek olan Süper Final’de Türk Derbisi izleyeceğiz. VakıfBank, Şampiyonlar Ligi Yarı Final rövanş mücadelesine deplasmanda çıktı. Fenerbahçe’ye evinde konuk olan VakıfBank, rövanş mücadelesini 3-0 kazanarak mücadeleyi altın sete taşıdı. Altın seti de 15-12 kazanarak Torino biletini alan son takım olmayı başardı. 13 Nisan 2023 saat 19.00’da gerçekleştirilen rövanş maçını 22-25, 14-25 ve 22-25’lik setlerin ardından 3-0 kazanmayı başaran VakıfBank, altın seti de 15-12 önde noktalamayı başardı. 92 dakika ve 4 setlik maçı, 13 sayı ile tamamlayan Kara Bajema ise MVP seçildi.

CEV Şampiyonlar Ligi Yarı Final rövanş maçında Fenerbahçe Opet – Vakıfbank, 13 Nisan 2023 saat 19:00’da Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda mücadele etti. Tivibu Spor’dan canlı olarak yayınlanan İlk karşılaşmada deplasmanda 3-0’lık üstünlük sağlayan Fenerbahçe Opet olmuştu. Rövanş mücadelesinin net bir şekilde üstün tarafı ise VakıfBank oldu.

Fenerbahçe Opet, elde ettiği avantaj sayesinde her türlü galibiyet ve hatta 3-2’lik bir mağlubiyetle bile finale çıkma şansını elinde bulunduruyordu. Eğer VakıfBank 3-0 veya 3-1 kazanırsa, altın set ile finalist ekip belirlenecekti. İlk maçta elde ettiği 3-0’lık avantajı değerlendiremeyen Fenerbahçe Opet, finale bir adım kala Şampiyonlar Ligi’ne veda etti.

Bu sezon, VakıfBank ile iki lig, bir Şampiyonlar Kupası ve bir CEV Şampiyonlar Ligi maçında karşı karşıya gelen Fenerbahçe Opet, bu maçların üçünden zaferle ayrılmıştı.

Fenerbahçe Opet’in hedefi, ilk maçtaki başarılı performansının ardından taraftar desteğiyle rövanş maçında da avantajlı bir skor yakalamak ve adını Torino’da düzenlenecek olan final müsabakasına yazdırmaktı. Rövanş maçında aldığı galibiyetle birlikte VakıfBank, Fenerbahçe Opet’i Yarı Final’de eleyerek Final biletini Eczacıbaşı Dynavit ile birlikte alan takım olmayı başardı.

Mücadele öncesinde Fenerbahçe Opet Kaptanı Eda Erdem Dündar şunları söylemişti:

”Takımın içerisinde çok güzel bir uyum var, form olarak da yüksek seviyedeyiz. Hazırız ve artık maç saatini bekliyoruz. Mental olarak güçlü kalıp finale adımızı yazdırmak istiyoruz. Salonun dopdolu olması ve taraftarlarımızın son topa kadar desteği bizim için çok önemli. Umarım final biletini alan taraf biz oluruz ve hep birlikte kutlarız.”

Rövanş maçı öncesinde Zoran Terzic ise sözlerinde şu ifadelere yer yermişti:

”Bugün tabii ki çok çok zor bir maç bekliyoruz. Bildiğiniz gibi kesinlikle dünyanın en iyi takımlarından biri olan Vakıfbank ile oynayacağız. Öncelikle ilk maçı unutmamız gerekiyor ve 0-0 gibi düşünerek maça başlamamız gerekiyor ve kaç sete ihtiyacımız olduğunu düşünmeden oynamamız gerekiyor. En iyi oyunumuzu ortaya koymaya çalışacağız ve bir kez daha kazanmaya çalışacağız. Tüm oyuncularımız son derece motive. Her iyi takımı da iyi ve zorlu bir maç bekliyor. Ama umuyoruz ki final için Torino’ya giden taraf biz oluruz.”

Fenerbahçe Opet 0-3 VakıfBank 13 Nisan 2023 CEV Şampiyonlar Ligi Yarı Final İstatistikleri

CEV Şampiyonlar Ligi’nde Yarı Final, bu defa rövanş maçıyla Türk derbisine sahne olurken mücadeleyi VakıfBank’ın galibiyetiyle noktalandı. Mücadelenin resmi istatistikleri ekte yer alıyor. Fenerbahçe Opet 0-3 VakıfBank 13 Nisan 2023 CEV Şampiyonlar Ligi Yarı Final İstatistikleri

Fenerbahçe Opet 0-3 VakıfBank 13 Nisan 2023 CEV Şampiyonlar Ligi Yarı Final Tekrar İzle

VakıfBank’ın 3-0 kazandığı, 13 Nisan 2023 tarihli Fenerbahçe Opet – VakıfBank mücadelesinin tekrarını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Fenerbahçe Opet – VakıfBank 13 Nisan 2023 CEV Şampiyonlar Ligi Yarı Final Maçtan Kareler

Şampiyonlar Ligi’nde Yarı Final rövanş mücadelesinde Türk derbisine Fenerbahçe Opet ev sahipliği yaptı. VakıfBank – Fenerbahçe Opet arasında gerçekleştirilen Yarı Final rövanş maçının tamamlanmasıyla birlikte geriye bu kareler kaldı. Julia Ituma için Saygı DuruşuEda Erdem Dündar 13 Nisan 2023Ana Cristina ve Vargas 13 Nisan 2023Macris Şampiyonlar Ligi 2023VakıfBank Şampiyonlar Ligi 13 Nisan 2023Isınma VakıfBank 13 Nisan 2023Fenerbahçe Opet - VakıfBank Şampiyonlar Ligi 13 Nisan 2023Eda Erdem Dündar 2023 Şampiyonlar Ligi Yarı Final13 Nisan 2023 CEV Şampiyonlar Ligi Yarı Final RövanşYarı Final 2. Maç 13 Nisan 2023CEV Şampiyonlar Ligi Fenerbahçe Opet-VakıfBank 13 Nisan 2023Fenerbahçe Opet - VakıfBank 13 Nisan 2023

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir