Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Volleyballworld Dünya Şampiyonası

Volleyballworld Dünya Şampiyonası İlk Aşama Değerlendirmesi

Volleyballworld’den Dünya Şampiyonası İlk Aşama Grup Analizi

FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’na sayılı günler kalmışken Volleyballworld Dünya Şampiyonası ilk aşamadaki 4 grup için analizlerini paylaştı. 23 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında tarihinde ilk defa iki ülkenin ev sahipliğinde Hollanda ve Poloya’da gerçekleştirilecek. Filenin Sultanları ilk maçına 24 Eylül 2022’de Tayland karşısında çıkacak. B grubunda yer alan Milli Takımımız’ı favori gösteren Volleyballworld’ün yorumlarına yer veriyoruz.

Volleyballworld Dünya Şampiyonası Gruplar

Volleyballworld şampiyona öncesinde ilk aşama olan dört grubun bir üst tura çıkma ihtimallerinden ve aday ülkelerden bahsederek, bazı favorileri öne koymuş durumdadır.

A Grubu: Hollanda, İtalya, Belçika, Porto Riko, Kamerun, KenyaVolleyballworld Dünya Şampiyonası İlk Aşama İtalya

İtalya, geçen yılki CEV Avrupa Şampiyonası’nda kıta tacını kazanma yolunda Hollanda’ya karşı dört setlik yarı final zaferi elde etti. Bu maç Belgrad’da gerçekleşti, ancak şimdi Hollandalı oyuncular, özellikle ev sahibi oldukları için, A grubunun en iyi karşılaşmasında Paola Egonu ve takım arkadaşlarıyla tekrar hesaplaşma fırsatına sahip olacaklar.

Belçika’dan gelen ekip, Arnhem’daki hayranlardan da sağlam bir destek bekleyebilir. Grup programı ayrıca Kenya’ya, Kamerun ile tekrar karşılaştıklarında 2021 Afrika Şampiyonası’ndaki son yenilgilerinin intikamını alma fırsatı verecek.

B Grubu: Türkiye, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Kore, Tayland, HırvatistanVolleyballworld Dünya Şampiyonası İlk Aşama Türkiye

Volleyballworld Dünya Şampiyonası; B grubu muhtemelen ilk aşamadaki dört grubun en açık olanıdır ve altı takımın da yarışmanın bir sonraki aşamasına geçme şansı vardır. Yine de, bir favori seçilmesi gerekiyorsa, son performanslarında en tutarlı olan takım büyük olasılıkla Türkiye olacaktır. Ancak, Joanna Wolosz ve Magdalena Stysiak’ın sahada olması ve ülkenin harika taraftarlarının tribünlerden tezahürat yapmasıyla Polonya, gruptaki hâkim güce dönüşebilir. 

Bununla birlikte, Asyalı rakipleri Kore ve Tayland ile Dominik Cumhuriyeti ve Hırvatistan hiçbir şekilde hafife alınmamalıdır. İlk grup belli olurken hepsinin büyük bir rol oynamak için yeterli potansiyele sahip olduğunu belirtelim. 

C Grubu: ABD, Sırbistan, Almanya, Bulgaristan, Kanada, KazakistanVolleyballworld Dünya Şampiyonası İlk Aşama ABD

Mevcut Olimpiyat Şampiyonu ABD ile son Dünya Şampiyonluğu ünvanını korumaya çalışacak olan Sırbistan arasındaki çatışma kesinlikle C Grubu’nun en önemli olayı olacak. ABD geçen yıl Sırbistan’a karşı yarı finalde bir olimpiyat zaferi elde etti, ancak Tijana Boskoviç gibi bir oyuncuyla Sırbistan kesinlikle bu yıl bir zafer iddiasında bulunmak için gerekenlere sahip. 

Kazakistan grupta biraz zayıf olarak kabul edilebilirken, Almanya, Bulgaristan ve Kanada’nın yer aldığı turnuvanın ikinci aşamasında ABD ve Sırbistan’a katılmak için üç yönlü sıkı bir yarış muhtemel görünüyor. 

D Grubu: Brezilya, Çin, Japonya, Kolombiya, Arjantin, Çek CumhuriyetiDünya Şampiyonası İlk Aşama Brezilya

Volleyballworld Dünya Şampiyonası değerlendirmelerinde sırada D grubu var. D Grubu programında kesinlikle en çok dikkati Brezilya ve Çin arasındaki çatışma çekecek. Çinli yıldız Zhu Ting’in teknik direktör Bin Cai’nin takımında olmamasına ve 2016 Olimpiyat Şampiyonları’nın 2022 VNL’de altıncı olmasına rağmen, takımın Dünya Şampiyonası onur adayları arasında olması bekleniyor. Tokyo 2020′de gümüş madalya kazanan Brezilya, Dünya Şampiyonası’ndaki ilk altın madalyasını kovalayacak. 

Japonya açık bir şekilde gruptaki bir diğer kilit takım olsa da, Kolombiya, Arjantin ve Çekya da şampiyonanın bir sonraki aşamasına taşıyan dördüncü bilet için şiddetli bir mücadeleye girecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir