Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
featured

Yeon-Koung Kim Fenerbahçe’nin Galibiyet Temsilcisi

Yeon-Koung Kim Pereira ve Tomkom Fenerbahçe’nin Son Galibiyet Temsilcileri

Yeon-Koung Kim (34, Güney Kore), Natalia Pereira (33, Brezilya), Nootsara Tomkom (37, Tayland) 2016/2017 sezonunda Fenerbahçe kadın voleybolu adına son şampiyonluklar olan Kupa Voley ve Sultanlar Ligi  kadrolarında yıldız isimler olarak, Kore’de oldukça büyük bir hayat sigortası şirketi olan Heungkuk Life tarafından ”Son Galibiyet Temsilcileri” olarak seçildi.

Yeon-Koung Kim

Brezilya basını Fenerbahçe’nin Türkiye’nin en köklü kadın voleybol takımlarından biri olduğunu belirterek, taraftarlarının 2016/2017 sezonunu nasıl kazanıldığını hatırlamaları gerektiğini yazdı. Seçilen üç yıldızın altı yıl önce şampiyonluklara önemli ölçüde öncülük ettiği belirtilen temsilci seçiminde; o dönem Türkiye’nin Avrupa Voleybolu’nda ilk sırada yer aldığını, Fenerbahçe’nin de Avrupa Lig’lerinde en iyi takım olarak gösterildiğinin unutulmaması gerektiğinin altı çizildi.

Yeon-Koung Kim

Yeon-Koung Kim

76 adet bireysel ödülü bulunan dünyanın bir numaralı smaçörü kariyerine 2022/23 sezonunda Güney Kore ekiplerinden Incheon Heungkuk Life Pink Spiders ile devam edecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir